Livescore.az

Today Games

Order by:
Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 07:24:58 Change ]
English Premier League
23:15 West Bromwich(WBA) - West Ham United
23:15 Burnley - Liverpool
22:00 Crystal Palace - Arsenal
21:00 Tottenham Hotspur - Aston Villa
21:00 Newcastle United - Sheffield United
21:00 Everton - Wolves
F18/05 22:00 Brighton Hove Albion 3 3-2 Manchester City 1 3
F18/05 23:15 Chelsea 2 2-1 Leicester City 5
Coppa Italia
23:00 Atalanta - Juventus
Italian Serie A
F18/05 22:30 Lazio 4 0-0 Torino
England League 1
21:00 Lincoln City - Sunderland A.F.C
Egyptian Premier League
23:00 Aswan - Misr Elmaqasah
21:00 El Mokawloon El Arab - Ismaily
P19/05 19:00 El Entag Al Harby - Pyramids FC
International Club Friendly
22:30 Atletic America - UE Engordany II
21:45 BATE Borisov - Sputnik Rechitsa
21:00 Alemannia Aachen - Wegberg-Beeck
21:00 Fortuna Koln - Viktoria koln
21:00 RW Essen II - SV Straelen
21:00 Wuppertaler - MSV Duisburg Am
21:00 Avaldsnes (w) - Aasane (w)
F18/05 22:45 Golcar Utd 2-2 Liversedge
F18/05 22:45 Halesowen Town 0-2 Redditch United
P19/05 22:30 Penistone Church - Wakefield
Norwegian Tippeligaen
22:00 Stabaek - Odd Grenland
French Cup
23:15 Monaco - Paris Saint Germain (PSG)
England League 2
F18/05 23:15 Newport County 1 2-0 Forest Green Rovers 1
England Conference
F18/05 22:00 Wrexham 1 0-1 Notts County 2
F18/05 22:45 Yeovil Town 1 3 0-0 Maidenhead United 2
F18/05 22:45 Weymouth 2 1-3 Boreham Wood 3
F18/05 22:45 Aldershot Town 2 1-3 Eastleigh 1
C19/05 18:00 Macclesfield Town - Altrincham
C19/05 18:00 Dover Athletic - Yeovil Town
P18/05 23:45 Solihull Moors - Barnet
Russia Division 2
18:00 Tyumen - Dinamo Barnaul
17:30 Zvezda Perm - Sibir-M Novosibirsk
Portugal Primeira Liga
23:00 Vitoria Guimaraes - Benfica
23:00 Nacional da Madeira - Rio Ave
23:00 Portimonense - Sporting Braga
23:00 Moreirense - FC Famalicao
23:00 Gil Vicente - Boavista FC
23:00 Santa Clara - SC Farense
21:00 FC Porto - Belenenses
F18/05 23:15 CD Tondela 3 2-3 Pacos de Ferreira 1
Spanish Segunda Division
23:30 Tenerife - Mallorca
23:30 Mirandes - Leganes
21:00 UD Logrones - Fuenlabrada
21:00 AD Alcorcon - Sabadell
F18/05 23:30 Ponferradina 5 1-4 RCD Espanyol 1
F18/05 23:30 Albacete 3 1-1 CD Lugo 3
Russia Youth Championship League
17:30 PFC Sochi Youth - Zenit St.Petersburg Youth
17:00 FC Terek Groznyi Youth - CSKA Moscow (R)
15:00 FK Rostov Youth - Lokomotiv Moscow Youth
15:00 Spartak Moscow Youth - Strogino Youth
14:00 Arsenal Tula Youth - Konopliev Youth
14:00 Chertanovo Moscow Youth - UOR-5 Moskovskaya Oblast Youth
14:00 Dinamo Moscow Youth - FK Ural Youth
14:00 Khimki Youth - Rotor Volgograd Youth
14:00 FC Tambov Youth - Ufa Youth
13:00 FK Krasnodar Youth - Rubin Kazan (R)
Belgian Pro League
23:00 KAA Gent - Standard Liege
20:30 Oostende - Mechelen
Denmark Superligaen
22:00 FC Copenhagen - Midtjylland
19:59 Nordsjaelland - Randers FC
19:59 Aalborg - Vejle
Chinese Football Association Jia League
14:00 Xinjiang Tianshan Leopard - Meizhou Hakka
12:00 Shanxi Chang An Athletic FC - Sichuan Jiuniu
France Ligue 2
21:00 Villefranche - Chamois Niortais
F18/05 22:45 Grenoble 1 2-0 Paris FC 1
Greece Super League A
18:15 Pas Giannina - Apollon Smirnis
Croatia Cup
22:00 Dinamo Zagreb - Istra 1961 Pula
J-League Cup
14:00 Urawa Red Diamonds - Yokohama FC
14:00 FC Tokyo - Oita Trinita
14:00 Yokohama Marinos - Shimizu S-Pulse
14:00 Vegalta Sendai - Hiroshima Sanfrecce
14:00 Shonan Bellmare - Kashiwa Reysol
14:00 Tokushima Vortis - Vissel Kobe
14:00 Avispa Fukuoka - Sagan Tosu
14:00 Consadole Sapporo - Kashima Antlers
Korea League
14:00 Suwon Samsung Bluewings - Daegu FC
14:00 Jeonbuk Hyundai Motors - Ulsan Hyundai FC
11:30 Gwangju Football Club - Jeju United
P19/05 11:30 Seongnam FC - Gangwon FC
Holland Eredivisie
23:00 Feyenoord - Sparta Rotterdam
20:45 FC Utrecht - Groningen
Copa Libertadores
F19/05 02:15 The Strongest 2 3 2-1 Santos 4
F19/05 02:15 Nacional Montevideo 3 1-0 Univ Catolica 3
F19/05 02:15 Palmeiras 1 4 3-4 Defensa Y Justicia 5
F19/05 04:30 Universitario De Deportes 2 3-2 Independiente Jose Teran 3
F19/05 04:30 Sao Paulo 2 0-1 Racing Club 3
F19/05 04:30 Fluminense RJ 2 1-2 Atletico Junior Barranquilla 4
Poland Mloda Ekstraklasa
17:00 Lechia Gdansk (Youth) - Escola Varsovia Warszawa Youth
14:15 Slask Wroclaw U21 - Zaglebie Lubin (Youth)
14:00 Lech Poznan (Youth) - Gornik Zabrze (Youth)
14:00 Cracovia Krakow (Youth) - Legia Warszawa (Youth)
14:00 SMS Lodz Youth - Pogon Szczecin(Youth)
14:00 Arka Gdynia (Youth) - Korona Kielce (Youth)
14:00 Jagiellonia Bialystok (Youth) - Nowy Hutnik Youth
13:00 Zha Buse U19 - Wisla Krakow (Youth)
Slovenia 2.Liga
21:00 NK Brezice - Triglav Gorenjska
19:00 Roltek Dob - NK Rudar Velenje
19:00 NK Nafta - NK Bilje
19:00 Krka - Radomlje
19:00 ND Beltinci - Krsko Posavlje
19:00 Drava - Brda
19:00 NK Fuzinar - Smartno
19:00 Jadran Dekani - NK Primorje
Belarusian Premier League
19:30 FK Isloch Minsk - FK Vitebsk
Scottish Championship
F18/05 22:35 Airdrie United 2 0-1 Greenock Morton 1
Bra CaP
23:00 Operario Ferroviario PR - Azuriz FC
23:00 Cascavel PR - Gremio Metropolitano Maringa
Greece National B
16:30 SKODA Xanthi - Levadiakos
16:30 Ionikos - Ergotelis
16:30 Kissamikos - Diagoras
Hong Kong Premier League
11:00 Sun Pegasus - Kitchee
Chile Primera B
F18/05 23:30 CD Magallanes 4 0-1 Rangers Talca 4
F19/05 02:00 Universidad de Concepcion 2 0-0 Union San Felipe
F19/05 04:30 Deportes Santa Cruz 1-7 Coquimbo Unido 3
Poland Liga 1
22:00 Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica
21:00 LKS Nieciecza - Chrobry Glogow
19:40 Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sacz
Botola Pro 1
22:15 SCCM Chabab Mohamedia - Hassania Agadir
19:59 CAYB Club Athletic Youssoufia - Maghreb Fez
F18/05 22:15 DHJ Difaa Hassani Jadidi 2 2-2 Maghrib Association Tetouan 3
F19/05 00:30 Wydad Casablanca 3-1 Olympique de Safi 3
Bulgaria Premier League
18:00 Lokomotiv Plovdiv - CSKA 1948 Sofia
Spanish Bizkaia-Tercera Division
22:00 CF Intercity - Villarreal C
22:00 SD Balmaseda FC - Santurtzi CD
22:00 Atletico Pinto - CD Paracuellos Antamira
22:00 SAD Villaverde San Andres - RSD Alcala Henares
22:00 CD Azuqueca - Almagro CF
21:45 SD San Ignacio - Santutxu FC
21:45 CD Basconia - SD Deusto
21:45 Anaitasuna - SD Beasain
21:30 Conil CF - Sevilla C
21:00 Elche CF Ilicitano - CD Roda
19:59 UB Conquense - Manzanares CF
19:15 UD San Fernando - CD Atletico Paso
P19/05 22:00 Mostoles - Torrejon CF
P19/05 22:00 Moratalaz - Alcorcon B
Denmark Woman League Divison 2
21:00 aalborg Freja (w) - Aarhus 1900 (w)
Sweden Superettan
20:30 Helsingborg - Norrby IF
Italy C1
19:59 Albinoleffe - Grosseto
19:45 Bari - Foggia
19:30 Juve Stabia - Palermo
19:30 Pro Vercelli - JuventusU23
19:30 Cesena - Societa Sportiva Matelica Calcio
19:30 Feralpisalo - USD Virtus Verona
Montenegro Prva Crnogorska Liga
22:00 OFK Titograd - Decic Tuzi
22:00 FK Buducnost Podgorica - Jezero Plav
22:00 OFK Petrovac - FK Zeta
22:00 FK Iskra Danilovgrad - FK Rudar Pljevlja
22:00 FK Podgorica - FK Sutjeska Niksic
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
22:30 Chapecoense SC - Marcilio Dias SC
Uzbek League
18:45 Qizilqum Zarafshon - Pakhtakor
16:30 Termez Surkhon - Turon Nukus
16:30 Mashal Muborak - OTMK Olmaliq
Saudi Professional League
22:00 Al Hilal - Al Ahli Jeddah
20:20 Al-Baten - Al-Ettifaq
20:10 Al-Shabab(KSA) - Al-Ameade
Azerbaijan Premier League
20:30 FC Neftci Baku - Qarabag
18:00 Sabah FK Baku - Zira FK
18:00 Sabail - Standard Sumgayit
18:00 Keshla FK - FK Gilan Gabala
Norway Adeccoligaen
19:59 Start Kristiansand - Jerv
19:59 Raufoss - Aalesund FK
19:59 KFUM Oslo - Ham-Kam
19:59 Bryne - Ranheim IL
19:59 Stjordals Blink - Sogndal
Argentine Division 2
F19/05 01:10 Nueva Chicago 3 1-2 Estudiantes Rio Cuarto 2
Slovakia Cup
19:59 Slovan Bratislava - MSK Zilina
Estonia Champions League
21:00 Levadia Tallinn - FC Flora Tallinn
19:59 Tallinna JK Legion - Tartu JK Maag Tammeka
19:59 Vaprus Parnu - Nomme JK Kalju
19:00 Flora Paide - Viljandi Tulevik
Conmebol - Copa Sudamericana
F19/05 02:15 Independiente 3 1-0 Bahia 2
F19/05 02:15 River Plate (PAR) 2 2-1 CA Penarol 2
F19/05 04:30 Talleres Cordoba 2 0-1 Bragantino 3
Australia A-League
15:20 Perth Glory - Adelaide United
13:05 Sydney FC - Melbourne Victory
Israel B League
21:00 Maccabi Kabilio Jaffa - Moadon Sport Tira
21:00 Moadon Sport Tira - Maccabi Kabilio Jaffa
Costa Rica Primera Division
24' Limon FC 1 0-0 Sporting San Jose
Latvian Higher League
20:30 FK Valmiera - FK Liepaja
19:30 Metta/LU Riga - BFC Daugavpils
Luxembourg National Division
21:30 FC Wiltz 71 - Red Boys Differdange
21:30 Hamm RM Benfica FC - Etzella Ettelbruck
Romania Liga I
22:30 FC Steaua Bucuresti - CS Universitatea Craiova
19:30 Hermannstadt - Arges
19:30 FC Viitorul Constanta - Astra Giurgiu
19:30 FC Voluntari - UTA Arad
19:30 Gaz Metan Medias - CSM Politehnica Iasi
19:30 Dinamo Bucuresti - Chindia Targoviste
J-League Division 2
13:30 Blaublitz Akita - Renofa Yamaguchi
Israel Cup
21:30 Hapoel Tel Aviv - Beitar Tel Aviv Ramla
Denmark Youth U19
20:30 Aalborg BK U19 - Aarhus AGF U19
Professional Tunisian League 1
17:00 Stade tunisien - Club Africain
17:00 Rejiche - Sifakesi
17:00 ES du Sahel - Olympique de Beja
17:00 Esperance Sportive de Tunis - Etoile Metlaoui
17:00 J.S. Kairouanaise - US Tataouine
17:00 US Ben Guerdane - C.A.Bizertin
17:00 U.S.Monastir - AS Slimane
Kazakhstan Premier League
18:00 FK Atyrau - Ordabasy
18:00 Tobol Kostanai - Kyzylzhar Petropavlovsk
16:00 FK Kaspyi Aktau - FC Shakhtyor Karagandy
16:00 FK Taraz - FC Zhetysu Taldykorgan
Buigarian Cup
20:30 Arda - CSKA Sofia
Lithuania - 1.Division
21:00 Baltija Panevezys - DFK Dainava Alytus
19:59 Nevezis Kedainiai - Dziugas Telsiai
19:00 FK Riteriai - Hegelmann Litauen
Scottish Highland Football League
F18/05 22:45 Kelty Hearts 1 2-1 Brechin City 2
BSWCP
23:00 El Salvador Beach Soccer - Bahamas Beach Soccer
21:30 Guatemalan beach foot - Dominican Republic Beach Soccer
19:59 Mexico Beach Soccer - Panama Beach Soccer
F18/05 23:00 El Salvador Beach Soccer 7-1 Guatemalan beach foot
F19/05 00:30 USA Beach Soccer 5-2 Trinidad-Tobago Beach Soccer
F19/05 02:00 Costa Rica Beach Soccer 5-1 Turks Caicos Islands Beach Soccer
Slovenia 1.Liga
22:30 NK Olimpija Ljubljana - Tabor Sezana
21:30 ND Gorica - NK Publikum Celje
19:15 FC Koper - Maribor
17:00 NK Mura 05 - Domzale
Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
19:00 Gais Goteborg U21 - Falkenbergs FF U21
Georgia Cup
18:00 Lokomotiv Tbilisi - FC Telavi
16:00 Chikhura Sachkhere - Dinamo Batumi
16:00 Dinamo Tbilisi II - Gareji Sagarejo
16:00 Merani Martvili - FC Gagra
Portugal Segunda Liga
21:00 Academica Coimbra - Vilafranquense
19:00 Viseu - SC Covilha
19:00 FC Arouca - GD Chaves
19:00 SL Benfica B - Porto B
19:00 Cova Piedade - Casa Pia AC
19:00 Varzim - Oliveirense
19:00 Feirense - Penafiel
19:00 Estoril - CD Mafra
P19/05 19:00 Leixoes - Academica Coimbra
P19/05 19:00 Vizela - Vilafranquense
Northern Ireland Cup
F18/05 23:00 Ballymena United 3 0-3 Linfield FC
South Africa Premier Soccer League
19:00 Cape Town City - Maritzburg United
17:00 Lamontville Golden Arrows - TS Galaxy
P19/05 19:00 Mamelodi Sundowns - Supersport United
P19/05 17:00 Orlando Pirates - AmaZulu
Israel Premier League
20:50 Beitar Jerusalem - Hapoel Hadera
Iran Cup
19:05 Shahrdary Arak - Tractor S.C.
19:05 Esteghlal Tehran - Zob Ahan
18:45 Qashqai Shiraz - Foolad Khozestan
18:45 Qashqai Shiraz - Foolad Natanz FC
USL First Division
F19/05 03:05 Loudoun United 6 1-2 New York Red Bulls B 3
Serbian Superliga
20:30 Novi Pazar - FK Napredak Krusevac
20:30 Radnicki Nis - FK Backa Backa Palanka
20:30 FK Vozdovac Beograd - Habitpharm Javor
20:30 FK Spartak Zlatibor Voda - FK Rad Beograd
20:30 Proleter - Vojvodina Novi Sad
18:00 Crvena Zvezda - Metalac Gornji Milanovac
Armenia Premier League
19:30 Urartu - FC Noah
15:30 FC Avan Academy - Ararat Yerevan
15:30 FK Van Charentsavan - Alashkert
Hungary U19 A League
16:00 Pecsi MFC U19 - Ujpesti TE U19
15:00 Illes Akademia Haladas U19 - Gyori ETO U19
15:00 Budapest Honved U19 - Ferencvarosi U19
14:00 Kecskemeti TE U19 - Puskas Akademia FehervarU19
Brazil Campeonato Cearense Division 1
22:30 Ferroviario CE - Ceara
Futsal Spain Division De Honor
23:00 Jaen Paraiso Interior Futsal - Palma Futsal
22:30 EiPozo Murcia Turistica Futsal - Peinsa F.S. Cartagena Futsal
22:00 Levante Futsal - Inter Movistar Futsal
21:00 Catgas Energia Futsal - Vaidepenas Futsal
F18/05 22:00 Xota Navarra Futsal 3-6 DKV Seguros Zaragoza Indoor So
F18/05 23:00 CD Burela FS Pescados Ruben Futsal 1-4 F.C.Barcelona Futsal
BRA CP
22:30 Santa Cruz RN - ABC RN
22:00 ASSU RN - Globo
22:00 CE Forca e Luz RN - Potiguar RN
22:00 America FC Natal RN - Palmeira RN
Azadegan League
19:59 Esteghlal Khozestan - Pars Jonoubi Jam
19:30 Navad Urmia - Khooshe Talaee Sana Saveh
19:10 Shahrdari Astara - Chooka Talesh
19:00 Persepolis Pakdasht - Arman Gohar Sirjan
19:00 Kheybar Khorramabad - Khouneh Be Khouneh
18:40 Fajr Sepasi - Esteghlal Mollasani
Brazil Paraibano
23:00 Nacional de Patos PB - Botafogo PB
F19/05 03:00 Treze Campina Grande PB 3 1-1 Perilima PB 6
FYR Macedonia Cup
21:00 Academy Pandev - Sileks
Moldova Divizia Nationala
19:00 Speranta Nisporeni - Dacia-Buiucani
17:00 FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub
17:00 FC Floresti - Sheriff Tiraspol
Korea League 4
13:00 Pocheon FC - Goyang FC
11:00 Jinju Citizen - Seoul United
10:00 Gangwon II - Dangjin Citizen
10:00 Geoje Citizen - Jungnang Chorus Mustang FC
10:00 Yeoju Sejong - FC Namdong
10:00 Yangpyeong - Siheung City
09:00 Chungju Citizen - Chuncheon Citizen
09:00 Pyeongchang FC - Jeonju Citizen FC
Italy Serie D
19:59 Villa dAlme Valbrembana - Tritium
18:00 Trastevere Calcio - Robur Siena S.S.D.
18:00 FB Brindisi 1912 - Audace Cerignola
18:00 San Donato Tavarnelle - Tiferno Lerchi
18:00 ASD Manzanese - Clodiense
18:00 Montespaccato - ASD Cannara
18:00 ACD Campodarsego - GSD Ambrosiana
18:00 Mezzolara - Sammaurese
18:00 Cjarlins Muzane - Azy based nano Bo
18:00 Montebelluna - AC Mestre
18:00 Scandicci - US Pianese
18:00 US Adriese - Trento
18:00 Foligno Calcio - UC Sinalunghese
17:00 ACR Messina - Rende
17:00 Olympia Agnonese - Tolentino
17:00 ASD Caldiero Terme - Union Feltre Asd
17:00 Correggese Calcio - Bagnolese
17:00 Derthona - Gozzano
17:00 Giulianova - Atletico Porto Santelpidio
Croatia 3.Division
19:00 NK Uskok - Primorac
19:00 NK Vodice - Slovam lovenson
P19/05 19:59 Varteks Varazdin - Podravac
P19/05 19:59 Bjelovar - Virovitica
Uzbekistan Second League
17:00 Xorazm Urganch - Olympic FK Tashkent
Brazil Serie D
F19/05 01:00 Atletico Roraima 1 2-1 Nautico (RR) 2
F19/05 03:00 GA Sampaio 3 2-0 Rio Negro RR 3
Egypt Division 2
18:00 Pharco - Dekernes
Denmark - 4.Liga
21:00 Herlev IF - Roskilde Boldklub
21:00 IF Skjold Birkerod - Taastrup FC
21:00 Greve Fodbold - Vordingborg IK
21:00 Allerod - B1908
21:00 Ledoje-Smorum Fodbold - GVI
21:00 Odder IGF - OKS
21:00 Kolding BK - Varde
Danish U17
21:00 AalborgU17 - AGF Viby U17
15:00 FC Kobenhavn U17 - VejleU17
Burundi League
18:00 Bujumbura City - Olympique Star
17:00 Vitalo - Inter Stars
17:00 Flambeau de l Est - Rukinzo FC
17:00 Musongati FC - BS Dynamic
17:00 Bumamuru - Muzinga FC
15:30 Athletico Olympic - Les Elephants FC
Serbia Prva Liga
19:00 Borac Cacak - FK Trajal Krusevac
19:00 FK Graficar Beograd - FK Radnicki Sremska Mitrovica
19:00 IMT Novi Beograd - Sloga Kraljevo
19:00 Kabel Novi Sad - FK Zeleznicar Pancevo
19:00 Radnicki Pirot - FK Dubocica
19:00 FK Zarkovo - FK Buducnost Dobanovci
19:00 Zemun - Kolubara
19:00 Dinamo Vranje - FK Loznica
19:00 Radnicki 1923 Kragujevac - Jagodina
Greece National B1
18:00 Kallithea - Egaleo Athens
18:00 Aspropyrgos Enosis - Niki Volou
18:00 Panserraikos - Thesprotos
Northern Ireland Women s Super
22:45 Linfield (w) - Derry City (w)
22:45 Sion Swifts (w) - Crusaders Strikers (w)
22:45 Cliftonville LFC (w) - Glentoran (w)
Croatia 2.HNL
19:30 Hajduk Split II - NK Dugopolje
Turkey 3. Ligi B
21:30 Bukaspor - Yesilyurt Belediyespor
21:30 Erokspor - Ispartaspor
17:00 Yldrm Belediyesispor - Aksarayspor
17:00 Erzin Belediyespor - Fethiyespor
Iceland 4 Deild
23:15 Hamar Hveragerdi - Smari 2020
F19/05 00:00 KRIA 4 4-2 KFR Hvolsvollur 2
F19/05 00:00 Golfklubbur Grindavikur 1 1-1 isbjorninn 2
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
F18/05 22:30 Deportivo Muniz 1 4 1-0 Sportivo Barracas 2
Brazil Campeonato Gaucho 2
22:00 Gaucho/RS - Tres Passos
Peru B League
22:15 Sport Chavelines Juniors - Atletico Grau
19:59 Deportivo Union Comercio - CDC Santa Rosa Pucallpa
Togo Premier Division
19:00 Entente 2 - Dyto FC
19:00 Gomido FC - Gbohloesu
Scotland WPL
22:40 Hibernian (w) - Glasgow Rangers (w)
22:30 Motherwell (w) - Glasgow City (w)
22:15 Forfar Farmington (w) - Hearts (w)
22:00 Celtic (w) - Spartans (w)
Germany Landespokal
19:59 SC Verl - Preuben Munster
17:30 FC Lokomotive Leipzig - Dynamo Dresden
Spanish Segunda Division B
22:00 Hercules - Lleida
17:45 SCR Pena Deportiva - AE Prat
Tanzania Ligue 1
17:00 JKT Tanzania - Young Africans
15:00 Gwambina FC - Namungo FC
Brazil Campeonato Paulista B
F18/05 22:30 Sao Bernardo 1 1-0 Atibaia 2
F19/05 02:00 Portuguesa Desportos 2 0-2 Ah so Santa SP 2
F19/05 04:30 XV de Piracicaba 1 0-0 Oeste 2
Bosnia erzegovina 1st League
19:30 HNK Capljina - FK Buducnost Banovici
19:30 FK Radnik Hadzici - Bratstvo Gracanica
19:30 FK Igman Konjic - Zvijezda Gradacac
19:30 Posusje - Jedinstvo Bihac
19:30 NK Vis Simm-Bau - Orasje
Argentina Cup
22:10 Talleres Rem de Escalada - Temperley
Futsal Russia Division De Honor
19:59 Novali Futsal - Norilsky Nickel Futsal
19:59 MFK Torpedo Futsal - MFK Sinara Ekaterinburg Futsal
19:00 Dynamo Samarra Futsal - MFK Tyumen Futsal
17:30 TTG-Ugra Yugorsk Futsal - MFK CPRF Futsal
Gibraltar Cup
21:00 Glacis United FC - FC Lincoln
Uganda Premier League
17:00 Uganda Police FC - SC Villa
17:00 Kyetume - URA Kampala
17:00 defense forces - Kampala City Council FC
Cameroon League Women
16:00 Vision Sports Bamenda (w) - Canon de Yaounde (w)
16:00 Eding Sport (w) - FC Ebolowa (w)
Poland Division 4
19:59 Wisla Pulawy - Orleta Radzyn Podlaski
19:00 Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biala Podlaska
19:00 Lewart Lubartow - KSZO Ostrowiec
19:00 Podhale Nowy Targ - Sokol Sieniawa
17:30 Wisloka Debica - LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
Cameroon Elite One
18:30 New Star De Douala - UMS de Loum
18:30 Coton Sport - Les Astres FC De Douala
Benin Ligue 1
19:00 Buffles du Borgou - Eternel FC
19:00 ASPAC Cotonou - Dynamo FC
Belgium Women s Premier League
22:00 Club Brugge (w) - KAA Gent Ladies (w)
F18/05 22:00 Standard Liege (w) 1 2-7 Anderlecht (w)
F18/05 22:00 Charleroi (w) 0-2 Eendracht Aalst (w)
F18/05 22:30 Racing Genk (w) 1 2-0 White Star Bruxelles (w) 1
Lithuania II Lyga
19:59 FA Siauliai II - FK FM Ateitis
Romania Liga 2 Women
11:00 ASU Politehnica Timisoara (W) - Atletic Onix (w)
Poland Division 2
21:30 Chojniczanka Chojnice - Sokol Ostroda
19:59 Bytovia Bytow - Hutnik Krakow
19:59 KP Calisia Kalisz - Gornik Polkowice
19:59 Motor Lublin - GKS Katowice
19:00 Stargard Szczecinski - Olimpia Elblag
19:00 Garbarnia Krakow - Olimpia Grudziadz
18:00 Slask Wroclaw II - Pogon Siedlce
18:00 Wigry Suwalki - Lech II Poznan
17:00 Skra Czestochowa - Znicz Pruszkow
Uganda Division 2
17:00 Nyamityobora FC - Luweero United
Australia Brisbane Cup
13:30 Newmarket SFC - Kangaroo Point Rovers FC
13:30 The Lakes - Western Spirit
Brazil Youth cup
F18/05 22:00 Floresta CE Youth 2 1-2 Botafogo RJ (Youth) 4
DR Congo Super Ligue
17:30 Don Bosco CS - Daring Club Motema Pembe
Australia Victorian Women s Cup
14:00 Skye United FC (w) - Melbourne Uni (w)
13:00 South Melbourne (w) - Moreland Zebras (w)
Turkey A2 League U19
14:00 Tuzlaspor U19 - Balikesirspor U19
14:00 Giresunspor U19 - Menemenspor U19
Germany Regionalliga
19:59 SV Lippstadt - Monchengladbach AM.
Faroe Islands Women Premier League
F18/05 22:00 NSI Runavik (w) 2-2 Ki Klaksvik (w)
F18/05 22:30 Vikingur Gota (W) 2-4 B36 Torshavn (w) 1
Zambia Super League
17:00 Green Eagles - Indeni FC
17:00 Nkana FC - NAPSA Stars
15:00 Kitwe United - Lusaka Dynamos
Senegal Premier League cup
22:00 Jamono Fatick - Diambars
19:30 EJ Fatick - SONACOS
Hungary U19 2nd Division
14:00 Bekescsaba U19 - VAC Varosi LSE U19
12:00 Gyirmot SE U19 - Szeged-Csanad Grosics U19
Australia FFA Cup
15:00 North Perth Utd - Armadale SC
13:30 Rockdale City Suns - St George City FA
13:00 Ted Reiter Mountain City Rovers - Wollongong Olympic FC
12:45 Northern Tigers - A.P.I.A. Leichhardt Tigers
12:30 Cooma Tigers - Yoogali SC
Kenya Super League
18:00 Fortune Sacco - Vihiga Bullets
16:00 Mathare United - KCB SC
Switzerland Division 1 Women
22:00 Lucerne (w) - St Gallen (w)
22:00 Fcf Rapid Lugano (w) - Grasshopper (w)
22:00 Servette (w) - Young Boys (w)
21:30 Basel (w) - FC Zurich Frauen (w)
Belarus Womens Premier League
18:00 Lokomotiv Vitebsk (w) - Dnepr Mogilev (w)
16:00 FK Minsk (w) - Neman Grodno (w)
Spanish Ladies Premier League
22:15 Barcelona (w) - Athletic Club Bibao (w)
19:59 Atletico de Madrid (w) - Deportivo La Coruna W
Australia NPL Queensland U23
14:30 Capalaba Bulldogs U23 - Logan Lightning U23
Iceland U19 League
22:00 Valur KH Hlidarendi U19 - Njardvik Grindavik GG U19
F18/05 22:30 Njardvik Grindavik GG U19 3 7-2 Valur KH Hlidarendi U19 3
F18/05 22:00 IA Kari U19 3 7-2 Breidablik UBK U19 1 3
F18/05 22:00 Fylkir/Ellidi U19 1-2 Fjolnir U19 2
F18/05 22:30 Vikingur U19 1-0 Keflavik U19 3
P18/05 22:00 HK YmirU19 - Stjarnan SkinandiU19
Finland - Kakkonen Lohko
P19/05 19:30 JaPS - MiPK Mikkeli
Brazil Campeonato Alagoano
23:00 CS Esportivo AL - Desportiva Alianca Youth
Iceland Women s Premier League
22:00 Thor KA Akureyri (w) - Stjarnan (w)
22:00 Breidablik (w) - Tindastoll Neisti (w)
22:00 IBV Vestmannaeyjar (w) - Valur (w)
USA National Premier Soccer League
F19/05 03:00 Charlotte Eagles 3 0-2 Southern Soccer Academy Kings 2
F19/05 03:30 East Atlanta 1-2 SC United Bantams
F19/05 04:00 St. Louis Scott Gallagher Missouri 0-1 Des Moines Menace
Hong Kong 3rd Division
16:30 KCDRSC - Lung Moon FC
Poland Regional League
P18/05 22:30 GKP Targowek - AP Eskadra
Italian Youth League B
17:00 Reggiana U20 - Parma U20
17:00 Crotone U19 - Napoli(U19)
Gambia Division 2
20:30 Red Hawks FC - Jam City
20:30 Samger FC - 2nd Infantry Battalion Gambia
20:30 Steve Biko - Gunjur United
Romania U19 League
13:00 ACS Poli Timisoara U19 - UTA Arad U19
13:00 FC Voluntari U19 - LPS Buzau U19
13:00 Steaua Bucuresti U19 - Viitorul Constanta U19
13:00 Dinamo Bucharest U19 - ASU Politehnica Timisoara U19
13:00 CFR Cluj U19 - Gaz Metan Medias U19
13:00 Concordia Chiajna U19 - AFC Botosani U19
13:00 FC Ripensia Timisoara U19 - Universitaea Cluj U19
POL WD1
17:30 KKP Bydgoszcz (w) - Biedrzychowice (w)
Mauritania Division 1
23:40 AS Armee - FC Inter Nouakchott
21:00 JAHE - ASC Snim
F18/05 23:40 AS Garde Nationale 2 0-1 ASC Police 1
Germany Bundesliga II Women
20:30 FFC Frankfurt II (w) - Wurzburger Kickers (w)
17:00 Ingolstadt 04 (w) - FFC 08 Niederkirchen (w)
Romania Liga 1 Women
12:00 CSS Targoviste (w) - CN Nicu Gane (w)
Ukraine Division 3
18:00 Podillya Khmelnytskyi - FK Epitsentr Dunayivtsi
Croatia U19 League
17:00 Zagreb locomotive U19 - Rijeka U19
12:30 NK Varazdin U19 - NK Dugopolje U19
Ecuador Campeonato Serie B
01:00 CD El Nacional - Club Atletico Porteno
Australia Gold Coast Premier League
P19/05 13:00 Surfers Paradise White - Robina City Metro
P19/05 12:15 Tamborine Mountain Eagles Metro - Southport Warriors Metro
Argentine Torneo A
F18/05 22:00 Boca Unidos 3 1-1 Sportivo Las Parejas 4
Bangladesh Premier League Women
12:15 Kumilla Utd (w) - Jamalpur Kacharipara Akadas (w)