livescores.az

Today Games

Order by:
| Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 17:14:50 Change ]
English Premier League
14' West Ham United 0-0 Tottenham Hotspur
14' Brentford 0-0 Leicester City
19:30 Manchester United ?-? Liverpool
German Bundesliga
21:30 VfL Bochum ?-? Eintracht Frankfurt
19:30 VfB Stuttgart ?-? Union Berlin
17:30 FC Koln ?-? Bayer Leverkusen
Spanish La Liga
55' Sevilla 4-2 Levante
23:00 Atletico Madrid ?-? Real Sociedad
20:30 Real Betis ?-? Rayo Vallecano
18:15 FC Barcelona ?-? Real Madrid
England Championship
85' Barnsley 2-3 Sheffield United 2
18:00 Nottingham Forest ?-? Fulham
France Ligue 1
14' Rennes 1 0-0 Strasbourg
14' Lorient 0-0 Bordeaux
14' Lens 0-0 Metz
14' Reims 1-0 Troyes 1
22:45 Marseille ?-? Paris Saint Germain (PSG)
19:00 Monaco ?-? Montpellier
F24/10 15:00 Nice 1 3-2 Lyon 1
Argentine Division 1
22:45 Colon de Santa Fe ?-? Estudiantes La Plata
22:45 Godoy Cruz Antonio Tomba ?-? Banfield
F24/10 01:00 Defensa Y Justicia 1 2-1 CA Platense 1
F24/10 03:15 Rosario Central 1 4 2-1 Racing Club 3
Austrian Bundesliga
44' TSV Hartberg 1 0-1 Rapid Wien 1
44' LASK Linz 0-0 Rheindorf Altach
19:00 Red Bull Salzburg ?-? Sturm Graz
Italian Serie A
14' Fiorentina 0-0 Cagliari
14' Verona 1 0-0 Lazio
22:45 Inter Milan ?-? Juventus
19:59 AS Roma ?-? Napoli
F24/10 14:30 Atalanta 2 1-1 Udinese 2
Turkish Super Liga
14' Sivasspor 1-0 Adana Demirspor
14' Antalyaspor 0-0 Istanbul Buyuksehir Belediyesi
19:59 Fenerbahce ?-? Alanyaspor
F24/10 14:30 Karagumruk 1 5 1-1 Hatayspor 3
Finland Veikkausliga
19:30 HJK Helsinki ?-? Inter Turku
International Club Friendly
22:30 CAB Tuntum ?-? EC Timon
International Friendly
19:59 Ecuador (w) ?-? Venezuela (w)
F24/10 01:00 Mexico (w) 3 6-1 Argentina (w) 3
F24/10 01:15 Puerto Rico (w) 2-1 Guyana (w)
F24/10 02:00 Colombia (w) 1 2-0 Chile (w) 3
Ireland Premier Division
14' Drogheda United 0-0 Derry City
Brazil Serie A
23:00 Atletico Mineiro ?-? Cuiaba
23:00 Internacional RS ?-? Corinthians Paulista (SP)
F24/10 00:00 Santos 1 0-2 America MG 2
F24/10 00:00 Juventude 1 0-0 Ceara 2
F24/10 02:00 Fluminense RJ 6 3-1 Flamengo 3
F24/10 02:15 Fortaleza 2 3-0 Atletico Paranaense 2
Norwegian Tippeligaen
21:00 Odd Grenland ?-? Brann
19:00 Stromsgodset ?-? Bodo Glimt
19:00 Tromso IL ?-? Mjondalen IF
19:00 Rosenborg ?-? Sandefjord
19:00 Valerenga ?-? Haugesund
19:00 Kristiansund BK ?-? Sarpsborg 08
J-League Division 1
F24/10 09:00 Consadole Sapporo 1 0-0 Avispa Fukuoka 2
F24/10 10:00 Nagoya Grampus 2-2 Vissel Kobe 3
F24/10 12:00 Kawasaki Frontale 2 1-0 Shimizu S-Pulse
F24/10 14:00 Cerezo Osaka 1 2-1 Yokohama Marinos
Swedish Allsvenskan
14' Mjallby AIF 0-0 IFK Goteborg
14' Elfsborg 1-0 IK Sirius FK
14' Hammarby 0-1 Ostersunds FK
19:30 Varbergs BoIS FC ?-? Malmo FF
19:30 AIK Solna ?-? IFK Norrkoping FK
Russia Division 2
52' Spartak Nalchik 0-0 FK Makhachkala
F24/10 15:00 Anzhi Makhachkala 1 0-1 FK Kuban Kholding
German Bundesliga 2
85' SV Sandhausen 3 2-1 Werder Bremen 3
85' Jahn Regensburg 2-1 Hannover 96 2
81' St. Pauli 4-0 Hansa Rostock 2
Portugal Primeira Liga
23:30 Portimonense ?-? Estoril
21:00 Vizela ?-? Benfica
18:30 Pacos de Ferreira ?-? FC Arouca
Spanish Segunda Division
55' Mirandes 2 0-4 Almeria 1
55' SD Amorebieta 0-1 Real Sociedad B 1
23:00 Las Palmas ?-? AD Alcorcon
20:15 Ponferradina ?-? Real Oviedo
20:15 Burgos CF ?-? SD Huesca
Persian Gulf Pro League
44' Naft Masjed Soleyman FC 0-3 Sepahan 1
P24/10 16:30 Mes Rafsanjan ?-? Shahr Khodrou
German 3.Liga
58' Havelse 1 1 0-1 Eintracht Braunschweig
F24/10 15:00 Borussia Dortmund (Youth) 3 0-1 Viktoria koln 3
Belgian Pro League
85' Royal Antwerp 1 2 1-1 Club Brugge 3
23:00 Oud Heverlee ?-? Sint-Truidense
20:30 Racing Genk ?-? KAA Gent
18:00 Anderlecht ?-? Beerschot Wilrijk
Poland Ekstraklasa
14' Zaglebie Lubin 0-0 Cracovia Krakow
22:00 Piast Gliwice ?-? Legia Warszawa
19:30 Warta Poznan ?-? Stal Mielec
Denmark Superligaen
53' Silkeborg 1 0-0 Odense BK
47' Brondby IF 1 1-0 FC Copenhagen 1
19:59 Midtjylland ?-? Sonderjyske
18:00 Randers FC ?-? Aarhus AGF
Russia Premier League
19:59 Zenit St. Petersburg ?-? Spartak Moscow
17:30 Terek Grozny ?-? Ural Sverdlovsk Oblast
F24/10 15:00 FC Ufa 4 1-1 Rubin Kazan 1
Italian Serie B
52' Pisa 1 0-0 Pordenone Calcio SSD
22:30 Spal ?-? Como
18:15 Reggina ?-? Parma
USA Major League Soccer
F24/10 02:00 Columbus Crew 1-2 New York Red Bulls 2
F24/10 03:30 Toronto FC 4 1-1 Montreal Impact 1
F24/10 03:30 New York City Football Club 1 6-0 DC United 2
F24/10 03:30 Philadelphia Union 3 1-0 Nashville 3
F24/10 04:00 Club Internacional de Futbol Miami 1 5-1 FC Cincinnati 1 1
F24/10 04:00 Chicago Fire 4 1-0 Real Salt Lake
F24/10 04:00 Minnesota United FC 3 1-1 Los Angeles FC 2
F24/10 05:00 Colorado Rapids 1 2-0 Portland Timbers 2
F24/10 06:00 LA Galaxy 3 2-2 FC Dallas 5
F24/10 06:10 San Jose Earthquakes 1 1-1 Vancouver Whitecaps
Greece Super League A
14' Aris Thessaloniki 0-0 Panaitolikos Agrinio
14' Volos NFC 0-0 AEK Athens
21:30 Olympiakos Piraeus ?-? PAOK Saloniki
19:15 OFI Crete ?-? Lamia
Korea League
F24/10 10:00 Jeju United 1 2-2 Jeonbuk Hyundai Motors 2
F24/10 10:00 Pohang Steelers 1 0-1 Incheon United 1
F24/10 10:00 Seongnam FC 1 2-1 Ulsan Hyundai FC
F24/10 10:00 Daegu FC 1 0-2 Suwon Samsung Bluewings 2
F24/10 10:00 Suwon City 1 1-3 Gwangju Football Club 1
F24/10 10:00 Gangwon FC 1-4 FC Seoul 1 4
Holland Eredivisie
44' Vitesse Arnhem 1 1-0 Go Ahead Eagles 1
44' SC Cambuur 1-1 Feyenoord
22:00 Groningen ?-? AZ Alkmaar
18:45 AFC Ajax ?-? PSV Eindhoven
F24/10 14:15 FC Twente Enschede 2 1-2 NEC Nijmegen 4
Swiss Super League
HT Luzern 1 1-0 St. Gallen
18:30 Servette ?-? FC Sion
18:30 Basel ?-? Lugano
Chinese FA Cup
85' Dalian Pro 2 0-3 Shanghai Port
F24/10 11:30 Shanghai Shenhua 1-0 Shenzhen FC 1
Scottish Premier League
F24/10 15:00 Saint Mirren 1 1-2 Glasgow Rangers 2
Poland Mloda Ekstraklasa
TBD24/10 14:00 Pogon Szczecin(Youth) ?-? Zha Buse U19
Thai Premier League
87' Nong Bua Lamphu 2 2-1 Suphanburi FC 2
54' BG Pathum United 3 0-0 Bangkok United FC 2
F24/10 15:00 Port FC 2 2-0 Prachuap Khiri Khan 2
F24/10 15:00 Ratchaburi FC 6 1-2 Buriram United 5
UEFA European U-17 Football Championship
19:59 Srbija C.Gora U17 ?-? Bulgaria U17
F24/10 14:00 Croatia U17 3-0 Liechtenstein U17
Slovenia 2.Liga
14' ND Beltinci 1-0 Jadran Dekani
14' NK Fuzinar 1 0-0 NK Rudar Velenje
22:00 Krka ?-? Roltek Dob
Turkey 2 Ligi A
14' Balikesirspor 0-0 Bursaspor
19:59 Kocaelispor ?-? Genclerbirligi
F24/10 14:30 Altinordu 3 0-2 Umraniyespor 4
Belarusian Premier League
44' FC Torpedo Zhodino 0-1 FC Rukh Brest
F24/10 14:30 FC Minsk 1 0-6 Slavia Mozyr 1
Brazil Youth
17:30 Palmeiras (Youth) ?-? Internacional RS (Youth)
Primera Division de Mexico
21:00 Pumas U.N.A.M. ?-? Club Tijuana
F24/10 02:00 Puebla 1 6 0-1 Club Leon 2
F24/10 02:05 Monterrey 1 0-1 Necaxa 3
F24/10 04:00 Club America 1 1-0 Tigres UANL 1
F24/10 06:00 Chivas Guadalajara 3 1-1 CDSyC Cruz Azul 4
Uruguay Primera Division
22:15 Liverpool URU ?-? Boston River
17:15 Deportivo Maldonado ?-? Torque
F24/10 02:00 Villa Espanola 1 4 1-3 CA Penarol 3
Primera Division de Colombiano-Apertura
F24/10 01:00 Atletico Bucaramanga 3 2-1 Deportivo Pasto 6
F24/10 03:05 Dep.Independiente Medellin 2 2-2 Deportes Tolima 4
F24/10 05:10 Millonarios 1 4-1 Atletico Junior Barranquilla 2
Japan Football League
F24/10 08:00 Sony Sendai 1 2 1-3 Suzuka unlimited 1
F24/10 08:00 Verspah Oita 2-1 Maruyasu Industries
F24/10 08:00 FC Tiamo Hirakata 3 1-3 Run Mel Aomori 1
F24/10 08:00 Matsue City FC 1-0 Mio Biwako Shiga 1
F24/10 08:00 Honda Lock SC 1 0-0 FC Kariya 2
F24/10 08:00 Nara Club 1 3-1 Osaka FC 1
F24/10 08:00 Kochi United 0-0 Honda FC
Andorra Super league
88' UE Engordany 3 0-2 Atletic Club D Escaldes 1 3
20:30 FC Santa Coloma ?-? Sant Julia
18:00 FC Ordino ?-? UE Santa Coloma
F24/10 13:00 CE Carroi 3 0-2 Inter Club Escaldes 2
Czech Republic 2.Liga
17:30 FK MAS Taborsko ?-? SK Prostejov
Hong Kong Premier League
F24/10 11:30 Southern District 2 3-0 Hong Kong FC 1 1
F24/10 14:00 Tai Chung FC 2 7 3-5 Biu Chun Rangers 3
Primera Division de El Salvador
F24/10 04:40 CD Chalatenango 3 0-2 Santa Tecla 5
F24/10 05:00 A.D. Isidro Metapan 3 1-1 Jocoro FC 4
Chile Primera B
22:00 Deportes Temuco ?-? Fernandez Vial
F24/10 03:30 Rangers Talca 1 0-1 Coquimbo Unido 1 5
Poland Liga 1
14' Odra Opole 2-0 GKS Jastrzebie 1
19:59 Widzew lodz ?-? LKS Lodz
F24/10 14:40 Zaglebie Sosnowiec 3 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biala 3
Botola Pro 1
19:00 Olympique de Safi ?-? SCCM Chabab Mohamedia
Bulgaria Premier League
19:59 Beroe Stara Zagora ?-? CSKA Sofia
Slovakia 3.Liga
59' Mladost Kalsa 1 0-0 Poprad
57' Liptovska Stiavnica 1 0-0 Fomat Martin
56' TJ Rovinka 1 2-0 Tomasov 1 2
55' Malacky 3 0-1 FK Raca Bratislava 1
54' SK Crystal Lednicke Rovne 0-0 Nitra 1
54' MFK Rusovce 0-0 FK Slovan Ivanka pri Dunaji
51' Pokrok SEZ Krompachy 2 2-0 OFK-SIM Raslavice 2
F24/10 12:30 Slavia TU Kosice 6-0 Spisske Podhradie 1
Scottish Division One
18:00 Queen s Park ?-? Alloa Athletic
Slovakia 2. Liga
F24/10 12:30 FC Artmedia Petrzalka 1 2-2 KFC Komarno 4
F24/10 13:00 FC Rohoznik 1 2-1 Namestovo 1
Spanish Bizkaia-Tercera Division
90+' Portmany 0-0 CD Murense
90+' Tenisca 0-0 Herbania
74' UD Gran Tarajal ST 0-0 Marino
21:30 Real Jaen CF ?-? UD Marbella
21:00 Callosa Deportiva CF ?-? Jove Espanol
21:00 Manchego Ciudad ?-? Miguelturreno
21:00 Atletico Porcuna CF ?-? Juventud Torremolinos CF
21:00 Motril ?-? CD Alhaurino
21:00 CD El Palo ?-? Torredonjimeno
21:00 Lucena CF ?-? CD Rota
20:30 UD San Pedro ?-? Alhaurin de la Torre
20:30 AD Hogar Alcarreno ?-? CP Villarrobledo
20:30 Caudal ?-? CD Praviano
20:30 Gimnastica Torrelavega ?-? Selaya FC
20:30 Vianes ?-? Alfaro
20:15 AD Llerenense ?-? Arroyo Club Polideportivo
20:15 Lorca Deportiva FC ?-? UCAM Murcia CF B
19:59 Villarreal C ?-? Hercules II
19:59 Real Avila CF ?-? CD La Virgen Del Camino
19:59 CD Corellano ?-? CD Subiza
19:59 Urraca ?-? CD Covadonga
19:59 Almazan ?-? Palencia
19:00 Beti Gazte ?-? CD Vitoria(SPA)
19:00 Deportivo La Coruna B ?-? Sofan
19:00 Racing Villalbes ?-? Atletico Arnoia
19:00 CyDL Jupiter Leones ?-? Colegios Diocesanos
19:00 Torrent C.F ?-? Acero
19:00 UCAM Cartagena ?-? EG El Palmar
19:00 CD Anguiano ?-? CD Arnedo
19:00 Bell Bridget ?-? Giner Torrero
18:45 CD Tuilla ?-? CD Colunga
18:30 UP Langreo B ?-? CD Roces
18:30 CD Galapagar ?-? AD Villaviciosa De Odon
18:30 Azkoyen ?-? UDC Txantrea KKE
18:30 Murchante ?-? CD Huarte
18:30 CD Naval ?-? CD Colindres
18:00 Alcorcon B ?-? ED Moratalaz
18:00 CD Robres ?-? Biescas
18:00 Leioa ?-? Tolosa
F24/10 11:30 Malaga B 4 4-2 Intergym Melilla 6
F24/10 13:00 Fuenlabrada B 1 3 3-1 CF Trival Valderas 2
F24/10 13:15 CD Basconia 3 1-1 Amurrio 2
F24/10 13:30 Casalarreina 5 4-1 Cenicero 3
F24/10 13:30 Getafe B 1 4-0 Villaverde Boetticher CF 4
F24/10 13:30 Portugalete 2 2-1 CD Lagun Onak 2
F24/10 13:30 RCD Carabanchel 1-0 CD Paracuellos Antamira
F24/10 13:30 Parla Escuela 2 1-1 Ursaria 1 2
F24/10 13:15 Murcia B 1 2-2 Archena Sport 3
F24/10 13:30 Torrejon CF 2 2-1 Rayo Vallecano B
F24/10 13:30 La Union CF 4 3-2 Caravaca CF 4
F24/10 13:30 Urduliz FT 3 1-3 SD San Ignacio 1 5
F24/10 13:45 Grama 1 3-1 UE Olot 3
F24/10 13:45 AD Siete Villas 2 3-1 UC Cartes 1 1
F24/10 14:00 Las Rozas 2 3-0 AD Complutense Alcala 2
F24/10 13:30 CD Colonia Moscardo 1 0-2 CF Pozuelo Alarcon 6
F24/10 14:00 CP San Cristobal 2 3-1 UE Castelldefels 2
F24/10 14:00 CD Roda 1 4-0 CD Olimpic Xativa 1
F24/10 14:00 Atletico de Madrid B 1 4 1-1 RSD Alcala Henares 4
F24/10 14:00 Recreativo Huelva 2-0 CD Gerena 1
F24/10 14:00 Viveiro CF 1 0-1 UD Somozas
F24/10 14:00 CD Ribert 4 3-0 Salamanca B 3
F24/10 14:00 Silla CF 2 1-1 Orihuela CF 5
F24/10 14:00 FC Cartagena B 2 1-0 Mazarron CF 2
F24/10 14:00 CD Huetor Vega 1 2-0 CD Torreperogil 3
F24/10 14:00 CD Cuarte Industrial 2 2-1 Real Zaragoza B 1
F24/10 14:00 EI San Martin 4 0-0 L Entregu CF 3
F24/10 14:00 CD Utrera 2 4-1 Xerez Deportivo 1 5
F24/10 14:00 Albacete B 3 1-0 Quintanar Del Rey 1
F24/10 14:00 UD Tomares 4 0-1 Conil CF 3
F24/10 14:00 Cordoba B 1 1-0 Sevilla C 4
F24/10 14:00 UB Conquense 2 1-1 CD Azuqueca 6
F24/10 14:15 CD Binefar 1 3-0 CD Caspe 1 5
F24/10 14:30 EC Granollers 3 1-0 Sant Andreu
F24/10 14:30 EE Guineueta 2 1-2 UE Sants 6
F24/10 14:45 Mallorca B 2-1 San Jodie 2
F24/10 15:00 CD Buzanada 1 4-0 Union Viera 1
F24/10 15:00 CD Vera 4 2-2 Arucas CF 3
TBD24/10 13:30 Yeclano Deportivo ?-? Ciudad de Murcia
TBD24/10 13:30 Calahorra B ?-? Haro Deportivo
TBD24/10 13:45 Villajoyosa ?-? Valencia CF Mestalla
TBD24/10 13:45 Barbastro ?-? CD Carinena
TBD24/10 14:00 UD Gijon Industrial ?-? SD Lenense
TBD24/10 14:00 AD Cartaya ?-? UD Los Barrios
TBD24/10 14:00 CD Pozoblanco ?-? CD Cabecense
TBD24/10 14:00 Racing Murcia ?-? Huercal
TBD24/10 14:00 CD Azuaga ?-? EMD Aceuchal
TBD24/10 14:00 CD Calamonte ?-? UP Plasencia
TBD24/10 14:00 CD Diocesano ?-? CD Don Alvaro
TBD24/10 14:00 CD Miajadas ?-? CD Badazus II
TBD24/10 14:00 Olivenza FC ?-? Extremadura B
TBD24/10 14:00 CDFC La Calzada ?-? CD Varea
TBD24/10 14:00 CF Calamocha ?-? CA Monzon
TBD24/10 14:00 CD Lealtad ?-? Sporting de Gijon B
TBD24/10 14:00 CD Mosconia ?-? SD Navarro CF
TBD24/10 14:00 Real Titanico Laviana ?-? Real Oviedo B
TBD24/10 14:00 Alaves B ?-? Santutxu FC
TBD24/10 14:00 Girona B ?-? Figueres
TBD24/10 14:15 CD Bullense ?-? CD Bala Azul
TBD24/10 14:15 UD Los Garres ?-? Deportiva Minera
TBD24/10 14:30 CD Serverense ?-? San Rafael
TBD24/10 15:00 La Quadra ?-? Tenerife B
TBD24/10 15:00 Lanzarote ?-? CD Union Sur Yaiza
TBD24/10 15:00 Arandina ?-? CA Bembibre
P24/10 19:00 La Roda CF ?-? Huracan de Balazote
P24/10 18:00 Alcorcon B ?-? Moratalaz
P24/10 14:30 SP Villafranca ?-? Jerez Industrial CF
English Women s Conference South
14' Milton Keynes Dons (w) 0-0 Gillingham (w)
14' Oxford United (w) 0-0 London Bees (w)
14' Portsmouth (w) 1-0 Queens Park Rangers (w)
14' Ipswich Town (w) 0-0 Bridgwater Town women (W)
14' Keynsham Town (w) 1-0 Crawley Wasps (w)
CONCACAF Women Under-17
19:10 Barbados U17(w) ?-? Curacao U17(w)
19:00 US Virgin Islands U17(w) ?-? Suriname U17(w)
P24/10 19:10 Honduras (w) U17 ?-? Anguilla U17(w)
P24/10 19:00 Guyana (w) U17 ?-? Turks Caicos Islands (w) U17
Sweden Superettan
14' IK Brage 1 0-0 GIF Sundsvall
F24/10 15:00 Akropolis IF 1-0 Landskrona BoIS 3
Slovak Super Liga
14' Slovan Bratislava 0-0 Tatran LM
19:00 Dunajska Streda ?-? Michalovce
Italy C1
44' Potenza 1 0-0 Latina 1
44' Vibonese 1-0 Palermo 2
44' JuventusU23 1 0-1 Pro Sesto 1
44' Piacenza 2 1-0 Giana 2
44' Catanzaro 1 0-1 AC Monopoli
44' Nuovo Campobasso 1-0 AZ Picerno ASD 2
44' Foggia 2 0-1 Taranto Sport 2
44' Nuova Monterosi 1 0-1 Catania
44' Olbia 1 0-2 Modena 2
44' Avellino 2 0-0 Paganese 2
44' A.S Andria Bat 1-0 Turris Neapolis
44' Juve Stabia 1 0-0 Messina 1
19:30 Albinoleffe ?-? Seregno
19:30 Legnago Salus ?-? Trento
19:30 Mantova ?-? SudTirol
19:30 Us Pergolettese ?-? Lecco
19:30 Pro Patria ?-? Pro Vercelli
19:30 Renate AC ?-? Triestina
19:30 USD Virtus Verona ?-? US Fiorenzuola
19:30 Carrarese ?-? ACD Virtus Entella
19:30 Pistoiese ?-? Montevarchi
19:30 Francavilla ?-? Bari
Peru Primera Division
22:15 Univ.Cesar Vallejo ?-? Alianza Universidad
19:59 Deportivo Municipal ?-? FBC Melgar
F24/10 00:30 Universitario De Deportes 2 2-1 Cusco FC 3
Bosnia and Herzegovina Premier League
21:30 FK Tuzla City ?-? Borac Banja Luka
F24/10 15:00 Radnik Bijeljina 1 1 1-2 NK Siroki Brijeg 2
F24/10 15:00 Posusje 2 2-0 FK Zeljeznicar 3
CAF Confederation Cup
14' Gor Mahia 0-0 Al-Ahly Merowe
22:00 Renaissance Sportive de Berkane ?-? US Ben Guerdane
22:00 JS kabylie ?-? FAR Forces Armee Royales
19:30 Orlando Pirates ?-? Diables Noirs
19:00 Primeiro de Agosto ?-? Red Arrows
18:30 Enyimba ?-? Diambars
18:00 Daring Club Motema Pembe ?-? AS Kigali
Uzbek League
F24/10 15:00 Sogdiana Jizak 2 1-0 Pakhtakor 1 6
Ukraine Division 2
44' FC Uzhgorod 1-1 Olimpic Donetsk
19:45 Metalist Kharkiv ?-? Podillya Khmelnytskyi
F24/10 14:15 FK Avanhard Kramatorsk 2-0 Nyva Ternopil
Saudi Professional League
19:00 Al-Nasr(KSA) ?-? Al-Ettifaq
Macedonian First Football League
59' FK Makedonija Gjorce Petrov 2 0-0 FC Struga Trim Lum 1
58' FK Shkendija 79 2 1-0 Rabotnicki Skopje 2
58' Olimpus Skopje Balashikha 1-1 FK Tikves Kavadarci
58' Pelister Bitola 0-1 Bregalnica Stip 1
56' Borec Veles 0-1 Academy Pandev
Hungary NB Ⅱ
19:00 Bekescsaba ?-? Kecskemeti TE
19:00 Szombathelyi Haladas ?-? FC Ajka
19:00 Szegedi AK ?-? Vasas
F24/10 15:00 SOROKSAR 3 0-1 Szentlorinc SE 4
F24/10 15:00 Nyiregyhaza 1 2-0 Szolnoki MAV FC 4
F24/10 15:00 Dafuji cloth MTE 2 0-0 Budaorsi SC 1
F24/10 15:00 Duna-Tisza 2 1-2 Diosgyor VTK 4
F24/10 15:00 Dorogi FC 1 1 0-2 Csakvari TK 3
F24/10 15:00 Gyori ETO 3 0-1 Pecsi MFC 5
F24/10 15:00 III.Keruleti TUE 1 2-0 Bodajk FC Siofok 1 2
Azerbaijan Premier League
56' Keshla FK 1 1-2 FK Gilan Gabala 2
Norway Adeccoligaen
14' Stjordals Blink 0-0 Ullensaker/Kisa IL
14' Grorud 0-0 Fredrikstad
14' Aalesund FK 0-0 Sandnes Ulf 1
14' Ham-Kam 1-0 Ranheim IL
14' Strommen 0-0 Sogndal
14' Asane Fotball 0-0 KFUM Oslo
14' Bryne 0-1 Raufoss
Argentine Division 2
23:30 Deportivo Maipu ?-? San Martin Tucuman
22:30 Gimnasia Jujuy ?-? San Martin San Juan
22:10 Quilmes ?-? Nueva Chicago
F24/10 00:10 Deportivo Moron 3-0 Defensores de Belgrano 3
F24/10 02:00 Alvarado Mar del Plata 2 1-0 Atletico Atlanta 2
F24/10 02:10 Club Atletico Tigre 1 1-0 Chacarita juniors 1
F24/10 04:10 Agropecuario de Carlos Casares 3 3-1 Almirante Brown 3
Croatia 1.Division
14' Dinamo Zagreb 0-0 Istra 1961 Pula
19:30 NK Lokomotiva Zagreb ?-? Rijeka
Malta Premier League
14' Santa Lucia 0-0 Sliema Wanderers FC
21:00 Sirens ?-? Birkirkara FC
19:00 Hibernians FC ?-? Valletta FC
Latvia Cup
F24/10 15:00 Rigas Futbola skola 5 1-0 FK Liepaja 3
Estonia Champions League
56' FC Flora Tallinn 1 1-0 FC Kuressaare
Botola 2
18:30 Chabab Ben Guerir ?-? Olympique Dcheira
18:30 UTS Union Touarga Sport Rabat ?-? Racing Casablanca
18:30 Wydad Fes ?-? Kawkab de Marrakech
Georgia Primera Division
44' Dila Gori 0-0 Samgurali Tskh
20:30 FC Saburtalo Tbilisi ?-? Dinamo Tbilisi
18:30 FC Telavi ?-? Torpedo Kutaisi
F24/10 14:30 FC Shukura Kobuleti 2 0-1 Lokomotiv Tbilisi 2
F24/10 14:30 Samtredia 1 1 1-0 Dinamo Batumi
Israel B League
18:30 Hapoel Kaukab ?-? Hapoel Iksal
Bolivia Primera Division
23:00 Independiente Petrolero ?-? Real Tomayapo
F24/10 01:15 Jorge Wilstermann 3 4-1 Royal Pari FC 4
F24/10 03:30 Nacional Potosi 1 4-0 Blooming
Costa Rica Primera Division
F24/10 01:00 Perez Zeledon 1 3-1 AD Grecia 3
F24/10 01:00 Sporting San Jose 1 2 2-0 Guadalupe FC 1 7
F24/10 05:00 Alajuelense 2 4-1 AD Guanacasteca 2 5
Luxembourg National Division
18:00 F91 Dudelange ?-? Victoria Rosport
18:00 Hostert ?-? Etzella Ettelbruck
18:00 Jeunesse Esch ?-? Red Boys Differdange
18:00 Rodange 91 ?-? Swift Hesperange
Romania Liga I
P24/10 21:30 Farul Constanta ?-? FC Steaua Bucuresti
Primera Division de Paraguay
F24/10 01:00 River Plate (PAR) 2 0-2 Sol de America 4
F24/10 03:15 Sportivo Luqueno 0-0 12 de Octubre 1
J-League Division 2
F24/10 09:00 Kyoto Sanga 1 1-1 Renofa Yamaguchi 1 2
F24/10 09:00 Tokyo Verdy 2 1-5 JEF United Ichihara Chiba
F24/10 09:00 Machida Zelvia 2 0-0 Tochigi SC 3
F24/10 09:00 Mito Hollyhock 2 1-1 Fagiano Okayama 1 3
F24/10 10:00 SC Sagamihara 1-1 Zweigen Kanazawa FC 2
F24/10 10:00 Matsumoto Yamaga FC 1 1-2 FC Ryukyu 3
Albania Super league
70' KS Perparimi Kukesi 1-0 Vllaznia Shkoder 2
18:45 Skenderbeu Korca ?-? Tirana De Namo
Primera Division de Chile
23:30 Colo Colo ?-? Univ Catolica
19:00 Melipilla ?-? Universidad de Chile
F24/10 01:00 Nublense 1-1 Everton CD
Cyprus 2 Division
44' Olympiada Lympion 1 0-0 Onisilos Sotiras
44' Omonia Aradippou 2 0-0 Omonia 29is Maiou 1
Saudi Arabia Division 1
19:15 Al-Jabalain ?-? Al-Shoalah
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
44' Sokol Hostoun 1 0-4 FK Pribram B
44' Sokol Brozany 1-1 Dukla Praha B
F24/10 12:15 SC Znojmo 2 4-2 Slovacko II 3
F24/10 12:15 Unicov 3 0-4 Hlucin 2
F24/10 12:30 Slovan Liberec II 2 3-1 Hradec Kralove B
F24/10 12:30 Karlovy Vary Dvory 2 3-2 Benesov 2
F24/10 12:30 Zlin B 4 1-2 Slavia Kromeriz 3
F24/10 13:00 Bohemians1905 B 2-2 FK Prepere 1
Professional Tunisian League 1
17:30 Rejiche ?-? U.S.Monastir
17:30 Olympique de Beja ?-? AS Slimane
Hungary Borsodi Liga
87' Debrecin VSC 1 4 0-3 Videoton Puskas Akademia 2
19:59 Ferencvarosi TC ?-? MTK Hungaria
17:45 Budapest Honved ?-? Mezokovesd Zsory
Estonia Cup
19:59 Tartu JK Maag Tammeka ?-? Tartu Kalev
TBD24/10 14:00 Levadia Tallinn ?-? JK Tallinna Kalev
Kazakhstan Premier League
14' Kaisar Kyzylorda 0-0 FC Zhetysu Taldykorgan
F24/10 13:00 FK Arys 3 1-2 FK Aktobe Lento 3
F24/10 13:00 FK Atyrau 2 0-0 Kyzylzhar Petropavlovsk 1
F24/10 13:00 Tobol Kostanai 1 4-1 FC Shakhtyor Karagandy 2
F24/10 13:00 FK Taraz 1-2 Ordabasy 1
F24/10 13:00 FC Kairat Almaty 3 1-0 Lokomotiv Astana 2
F24/10 15:00 FK Kaspyi Aktau 4 2-2 Akzhayik Oral 3
Faroe Islands Formuladeildin
18:30 IF Fuglafjordur ?-? NSI Runavik
18:30 B36 Torshavn ?-? Vikingur Gotu
18:30 Toftir B68 ?-? TB/FCS/Royn
18:30 KI Klaksvik ?-? EB Streymur
18:30 07 Vestur Sorvagur ?-? HB Torshavn
P24/10 18:00 NSI Runavik ?-? IF Fuglafjordur
South Africa First League
17:30 Black Leopards ?-? Free State Stars
17:30 Cape Town Spurs ?-? Platinum City
17:30 Pretoria Univ ?-? Tshakhuma Tsha Madzivhandila
Lithuania - 1.Division
18:00 DFK Dainava Alytus ?-? Dziugas Telsiai
Argentina Prim C Metropolitana
22:00 Defensores Unidos ?-? Deportivo Merlo
22:00 Villa San Carlos ?-? CA San Miguel
Danish 1st Division
55' Vendsyssel 1 2-2 Helsingor 1
14' Nykobing FC 0-1 Fremad Amager
Czech Republic Gambrinus Liga
21:00 Sparta Praha ?-? Mlada Boleslav
18:00 Dynamo Ceske Budejovice ?-? Slavia Praha
18:00 Hradec Kralove ?-? Teplice
18:00 FC Viktoria Plzen ?-? Baumit Jablonec
Slovenia 1.Liga
14' Tabor Sezana 0-0 Maribor
19:00 Radomlje ?-? NK Mura 05
Portugal Segunda Liga
14' Nacional da Madeira 0-0 CD Mafra
22:30 Clube Desportivo Trofense ?-? SC Covilha
F24/10 14:00 Feirense 2 1-2 Estrela da Amadora 5
Primera Division de Honduras
F24/10 05:00 CD Victoria 2 1-2 CD Vida 1
F24/10 05:00 Honduras Progreso 5 0-2 CD Olimpia 1 2
South Africa Premier Soccer League
19:30 Supersport United ?-? Kaizer Chiefs
17:30 Chippa United ?-? Moroka Swallows
Israel Premier League
21:15 Beitar Jerusalem ?-? Hapoel Haifa
Sweden Division 1
54' Skovde AIK 0-0 IFK Malmo FK
14' Haninge 1-0 Umea FC
14' FC Linkoping City 0-0 FC Trollhattan
18:00 Dalkurd FF ?-? Assyriska
18:00 IF Sylvia ?-? IFK Lulea
F24/10 15:00 Pitea IF 1-2 IF Karlstad Fotboll
Austria Erste Division
F24/10 12:30 Kapfenberg 4 2-0 St.Polten 5
Norwegian Junior U19
74' Lillestrom U19 0-0 Ullensaker U19
14' Sandefjord U19 0-0 Kristiansund BK U19
Belgian Second Division
22:00 Red Star Waasland ?-? KVSK Lommel
18:00 Westerlo ?-? Excelsior Virton
USL First Division
F24/10 03:00 Loudoun United 2 0-1 Tampa Bay Rowdies 3
F24/10 03:00 Pittsburgh Riverhounds 2-1 Charleston Battery
F24/10 03:00 Indy Eleven 2 1-1 Tulsa Roughneck 1
F24/10 03:30 Louisville City FC 1 3-1 Memphis 901 2
F24/10 04:30 Rio Grande Valley 1 2-0 New Mexico United 1
F24/10 04:30 San Antonio 3 0-0 Austin Bold 2
F24/10 06:00 Orange County Blues FC 2 2-1 Las Vegas Lights 1 3
F24/10 06:30 Phoenix Rising FC 2 1-1 Sacramento Republic FC 3
Brazil Serie B
23:00 Nautico (PE) ?-? Vasco da Gama
23:00 Remo Belem (PA) ?-? Ponte Preta
F24/10 02:00 Centro Sportivo Alagoano 1 2-4 Operario Ferroviario PR 3
Ukrainian Premier League
20:30 Zorya ?-? Kolos Kovalyovka
18:00 Dynamo Kyiv ?-? Dnipro-1
F24/10 15:00 Rukh Vynnyky 1 2-2 FC Mynai 2
Serbian Superliga
90+' Backa Topola 1 1-3 Partizan Belgrade 2
20:45 Crvena Zvezda ?-? Radnicki Nis
19:00 Vojvodina Novi Sad ?-? Radnicki 1923 Kragujevac
CAF Champions League
14' Simba Sports Club 0-0 Galaxy
23:00 Wydad Casablanca ?-? Accra Hearts of Oak
22:00 CR Belouizdad ?-? ASEC MIMOSAS
21:00 Al-Hilal Omdurman ?-? Rivers United
21:00 ES Setif ?-? F.C. Nouadhibou
20:30 Horoya AC ?-? Stade Malien de Bamako
19:59 Esperance Sportive de Tunis ?-? Al ittihad(LBY)
18:00 Mamelodi Sundowns ?-? Maniema Union
Cyprus 1 Division
19:59 Aris Limassol ?-? APOEL Nicosia
Armenia Premier League
19:59 FC Avan Academy ?-? Alashkert
Primera Division de Ecuador
22:30 Olmedo Riobamba ?-? Delfin SC
F24/10 00:00 Universidad Catolica 2 0-1 Mushuc Runa 3
F24/10 02:30 9 de Octubre 3 3-1 Orense SC 1 4
F24/10 05:00 Liga Dep. Universitaria Quito 2 0-2 Independiente Jose Teran
Mexico Youth U20
19:00 San Luis U20 ?-? Atlas U20
18:00 Pumas U20 ?-? Club Tijuana U20
P24/10 19:59 Santos Laguna U20 ?-? Toluca U20
Italian Campionato Nazionale Primavera
F24/10 12:45 Napoli U20 1 1-0 Atalanta U20 1
F24/10 13:00 AS Roma U20 4 2-2 Empoli U20 2
F24/10 14:45 Juventus U20 2 3-2 Bologna U20 3
Lithuania - 2.Division
18:00 Atomsfera Mazeikiai ?-? FK Trakai II
18:00 Babrungas ?-? Vilniaus Baltijos Futbolo Akademija
18:00 FK Minija ?-? Banga Gargzdai B
18:00 FK Panevezys-2 ?-? Suduva Marijampole II
18:00 Lietava Jonava ?-? Siauliai
18:00 FK Kauno Zalgiris II ?-? Kazlu Ruda FK Silas
18:00 FK Zalgiris Vilnius B ?-? FK Neptunas Klaipeda
AFC Women’s Asian Cup Qualifying Tournament
19:00 Chinese Taipei (w) ?-? Bahrain (w)
F24/10 10:00 Myanmar (w) 2-0 United Arab Emirates (w) 1
F24/10 15:00 Guam (w) 1 1 0-3 Lebanon (w)
UAE RL
14' Emirates Club (R) 0-0 Al Wahda Abu Dhabi Reserves
Liga Nacional de Guatemala
21:30 Nueva Concepcion ?-? Antigua GFC
21:00 C.S.D. Comunicaciones ?-? Malacateco
F24/10 01:00 CSD Solola 3 0-0 Guastatoya 3
F24/10 06:00 Xelaju MC 2 0-0 Santa Lucia Cotzumalguapa 2
Malta First Division League
14' Pembroke Athleta 0-0 Marsaxlokk FC
21:00 St. Andrews ?-? Swieqi United
F24/10 13:00 Melita FC Saint Julian 3 2-1 Lija Athletic 4
Thai Division 2 League
F24/10 12:30 Nakhon Mae Sot United FC 0-3 See Kwae FC 2
F24/10 12:30 Nakhonratchasima United FC 3 4-0 Yasothon FC 2
F24/10 12:30 Banbueng FC 4 2-1 Maptaphut Rayong FC 3
F24/10 12:30 ACDC FC 1-1 Royal Thai Fleet
F24/10 12:30 Thonburi United FC 4 0-1 Bangkok 2
F24/10 12:30 Grakcu Sai Mai United 2 1-2 North Bangkok College 3
F24/10 12:30 Siam FC 2 1-3 Nonthaburi United 1
F24/10 13:30 Nakhon Si Thammarat FC 2 3-0 Surat Thani FC 1
Korea League 4
F24/10 09:00 Pyeongchang FC 2 1-1 Chungju Citizen 1
F24/10 09:00 Jeonju Citizen FC 2 1-5 Jungnang Chorus Mustang FC
F24/10 10:00 Siheung City 4-0 Yeoju Sejong 1
Montenegro Division 2
44' FK Mladost DG 3 0-0 OFK Titograd 3
Ireland Leinster Senior League
14' Bluebell United 0-0 Home Farm FC
F24/10 14:00 Drumcondra FC 2 2-0 Dublin University FC 1 1
F24/10 14:00 Kilnamanagh AFC 1 3 1-2 Crumlin United 7
Spain Youth League
19:30 Recreativo Huelva U19 ?-? UD Tomares U19
18:00 Fuenlabrada U19 ?-? Cultural Leonesa U19
F24/10 13:30 Real Betis U19 3 1-0 Atletico Sanluqueno U19 4
F24/10 14:00 Real Zaragoza U19 1-0 UD Unificacion Bellvitge U19 1
F24/10 15:00 Lugo U19 1 2-0 Real Aviles CF U19 3
F24/10 15:15 Valladolid U19 5-0 Alcorcon U19
Tanzania First Division
14' Green Warriors 0-0 Ihefu SC
F24/10 15:00 Pan African 2-0 Pamba SC 1
Italy Serie D
44' Atletico Uri 1 0-0 Gladiator 3
44' Prato 1-0 ASD Sasso Marconi 1
14' Rieti 1 0-0 Tiferno Lerchi
14' Cattolica SM Calcio 1 0-0 Delta Porto Tolle
14' SCD Progresso Calcio 0-0 Carpi
14' ASD Cascina Valdera 0-0 ASD Cannara
14' Sestri Levante 0-0 Novara
14' Tritium 0-0 ASD Seravezza Calcio
14' Arconatese 0-0 Real Calepina FC
14' Mezzolara 0-0 Aglianese
14' Ponte San Pietro 0-0 USD Castellanzese
14' Correggese Calcio 1-1 ASD Fanfulla
14' Montespaccato 0-0 San Donato Tavarnelle
14' SC Caronnese 1-0 ACSD Saluzzo
14' Ligorna 0-0 Borgosesia
14' Recanatese 0-0 Trastevere Calcio
14' Ravenna 0-1 Bagnolese
14' Desenzano Calvina 0-0 Legnano
14' Foligno Calcio 0-1 Sangiovannese
14' AS Ostia Mare 0-0 Sassari Torres
14' Azy based nano Bo 1-1 ASD Caldiero Terme
14' ASD Flaminia Civita Castellana 0-0 Scandicci
14' A.S.D. Bra 0-0 Chieri
14' Sammaurese 0-0 Ghivizzano
14' ASD Brusaporto 0-0 Sangiuliano City Nova 1
14' ASD Lornano Badese 0-0 US Pianese
14' San Nicolo Notaresco 0-0 Vastese
14' Derthona 0-0 ASD Imperia
14' Casarano 0-0 USD Bitonto 1
14' US Folgore Caratese 0-0 Villa dAlme Valbrembana
14' Nardo 1 1-0 USD Lavello
14' Real Forte Querceta 0-0 ASD Alcione
14' As Casale Calcio 0-0 USD Pont Donnaz
14' FC Vado 1-0 Fossano Calcio
14' Citta di Fasano 0-1 Rotonda
14' ASD Molfetta 0-0 Sorrento
14' USD Casatese 0-0 A.C. Crema 1908
14' Chieti 0-0 Castelfidardo
14' US Casertana 1908 0-0 Audace Cerignola
Kosovo Superliga
F24/10 15:00 KF Drenica Skenderaj 2-0 KF Dukagjini 1
TBD24/10 15:00 KF Ballkani ?-? Prishtina
Croatia 3.Division
14' Nk Neretvanac Opuzen 0-0 NK Vodice
14' GAJ Mace 1 0-0 DUGO SELO
14' Bistra 0-0 Trnje
14' Urania 1 0-0 Hrvace
14' NK Kutjevo 0-0 Oriolik
14' NK Bedem Ivankovo 0-0 NK Marsonia 1909
Brazil Serie D
44' Bela Vista 0-0 ABD FC 2
23:00 Aparecidense GO ?-? ABC RN
23:00 Goiatuba ?-? Inhumas
22:30 Menina Olimpica (w) ?-? Tiangua (w)
22:30 Guanabara City FC ?-? America FC Natal RN
22:30 Rolandia EC ?-? Arapongas EC
22:00 Cruzeiro U23 ?-? Zumbi EC U23
22:00 Batistense ?-? Caravaggio FC
22:00 CA Itajai ?-? CFZ Imbituba SC
22:00 Avai ?-? Juventus Jaragua Do Sul
22:00 Porto Vitoria ?-? Rio Branco AC
22:00 Cacador AC ?-? Figueirense
22:00 Vilavelhense ?-? Colatina ES
22:00 SEP Patrocinense ?-? Araguari AC
22:00 Itarema EC ?-? Crateus
F24/10 02:00 Gremio Sorriso 1 4 1-0 CE Dom Bosco 2
Hungary NB III
F24/10 13:00 ETO Akademia 3 1-3 MTE Mosonmagyarovar 4
F24/10 13:00 Budapest Honved II 0-3 Balassagyarmat SE
F24/10 13:00 Diosgyori VTK II 2-1 Salgotarjani Baratok TC 3
F24/10 15:00 Balatonfuredi FC 2 2-4 Beech Sigit 2
F24/10 15:00 Kelen SC 1 2 0-0 Gyirmot SE II 3
F24/10 15:00 BKV Elore 1 4-1 Bekescsabai Elore SE II 2
TBD24/10 13:00 Ferencvarosi TC B ?-? Gerjeni SK
TBD24/10 15:00 Kaposvar ?-? RCO Agde
South Africa Reserve League
TBD24/10 12:00 Moroka Swallows Reserves ?-? Royal AM Reserves
El Salvador Segunda Division
20:30 CD Vendaval ?-? CD Racing Junior de Armenia
19:59 Municipal FC ?-? CD Titan
Venezuela Segunda Division
23:30 Fundacion AIFI ?-? Atletico La Cruz
23:30 Univ Los Andes ?-? Urena SC
Denmark - 4.Liga
F24/10 15:00 Holstebro BK 1 2-1 Kjellerup
F24/10 15:00 AaB 2 2 6-2 ASA Aarhus 2
Turkiye Lig3
C24/10 19:59 Kastamonuspor ?-? Kirklarelispor
Danish U17
TBD24/10 15:00 Midtjylland U17 ?-? Nordsjaelland U17
Burundi League
14' Athletico Olympic 0-0 Olympique Star
14' Aigle Noir 0-0 Kayanza Utd
14' Musongati FC 0-0 Rukinzo FC
African Cup of Nations for Women
19:59 Ghana (w) ?-? Nigeria (w)
19:59 Benin (w) ?-? Burkina Faso (w)
19:59 Guinea (w) ?-? Mali (w)
18:30 Congo DR (w) ?-? Equatorial Guinea (w)
18:30 Cameroon (w) ?-? Central African Republic (w)
Portugal Liga 3
19:59 Uniao Leiria ?-? Oriental Dragon
18:00 Oliveira Hospital ?-? Amora FC
18:00 Montalegre ?-? Sanjoanense
F24/10 14:00 FC Caldas 4 2-0 SCU Torreense 2
Wales Premier League Women
14' Aberystwyth (w) 0-1 Port Talbot (w)
14' The New Saints (W) 0-0 Swansea City (w)
Serbia Prva Liga
57' FK Backa Backa Palanka 1 2-0 Zlatibor Cajetina 1
19:00 Macva Sabac ?-? IMT Novi Beograd
P24/10 16:00 FK Zarkovo ?-? Mladost Novi Sad
Argentina group C Tebolidun League Manchester
22:00 Ituzaingo ?-? Leandro N Alem
22:00 Sportivo Dock Sud ?-? Berazategui
22:00 Claypole ?-? Central Cordoba De Rosario
22:00 Ferrocarril Midland ?-? Club Lujan
F24/10 03:00 Deportivo Laferrere 1 2-0 Excursionistas 1 3
Brazil L
22:00 Barra Mansa FC ?-? Queimados RJ
22:00 Campos RJ ?-? Ceres/RJ
22:00 CGI April 7 ?-? Serra Macaense
22:00 Sao Paulo RJ ?-? Goytacaz RJ
Angola Girabola League
18:30 Sporting de Benguela ?-? Kabuscorp do Palanca
18:00 Cuando Cubango ?-? Recreativo Caala
Italy Futsal
14' Cormar Polistena Indoor Soccer 0-0 Romania Indoor Soccer
20:15 Pescara Futsal ?-? L84 Futsal
Aruba Division Di Honor
F24/10 02:30 SV Caravel 1 2 3-3 SV Estrella 1 6
Germany Youth U17 League
TBD24/10 15:00 FSV Frankfurt U17 ?-? Greuther Furth U17
Croatia 2.HNL
14' NK Orijent Rijeka 0-0 Kustosija
14' NK Osijek II 0-0 NK Varteks Varazdin 1
Lebanese Premier 2
90+' Al-Mabarrah 2 0-0 AL Nabi Sheet 2
Indonesia Super League
P24/10 05:15 Persita Tangerang ?-? PSIS Semarang
Uzbekistan League Women
F24/10 14:00 Lokomotiv Tashkent (w) 1 5-0 FK Buxoro (w) 2
F24/10 14:00 Sogdiana (w) 2-1 Metallurg(w) 1
F24/10 14:00 Bunyodkor Tashkent(w) 1 7-0 AGMK (w)
F24/10 14:00 Pakhtakor Tashkent (w) 2 1-1 Navbahor (w) 4
Belize Premier League
F24/10 02:00 Wagiya FC 1 0-0 Altitude FC 4
Zimbabwe Cup
F24/10 13:00 Caps United FC 2 2-1 ZPC Kariba
Bulgaria B PFG
17:30 Etar ?-? Septemvri Sofia
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
22:00 Liniers ?-? Puerto Nuevo
Chile Primera D
23:00 D. Concepcion ?-? Deportes Recoleta
23:00 General VelAsquez ?-? AC Colina
19:30 Deportes Valdivia ?-? Lautaro de Buin
F24/10 00:00 Rodelindo Roman 1 0-0 Deportes Limache 1
San Marino League
14' Folgore/Falciano 0-0 Faetano
14' SP Libertas 0-2 Tre Penne
14' SP Cosmos 0-0 Murata
Brazil Campeonato Gaucho 2
22:00 Avenida RS ?-? Veranopolis RS
22:00 GA Farroupilha/RS ?-? Guarany de Bage
Brazil Gaucho Women
22:00 EC Juventude (W) ?-? Flamengo Sao Pedro (W)
Scotland WPL
P24/10 19:00 Hamilton FC (w) ?-? Hibernian (w)
P24/10 19:00 Glasgow Rangers (w) ?-? Motherwell (w)
P24/10 17:00 Aberdeen (w) ?-? Glasgow City (w)
P24/10 17:00 Hearts (w) ?-? Celtic (w)
P24/10 17:00 Spartans (w) ?-? Partick Thistle (w)
Niger Super League
19:15 AS Police (Niamey) ?-? ASN Nigelec
Spanish Segunda Division B
20:30 UD Alzira ?-? Atletico Mancha real
19:59 Real Sociedad C ?-? Club Deportivo Tropezon
19:59 CF La Nucia ?-? Eldense
19:59 Mar Menor ?-? Toledo
19:00 G. Segoviana ?-? Pontevedra
19:00 Arenas Club de Getxo ?-? UD Mutilve
19:00 Rio Sports ?-? SD Gernika
18:45 CD Cayon ?-? Racing B
F24/10 13:00 AD Union Adarve 3 2-1 UC Ceares 1
F24/10 13:30 CF Intercity 1 3-0 CD Marchamalo 3
F24/10 14:00 CE Europa 3 2-3 SD Ejea 2
F24/10 14:00 Teruel 3 3-2 RCD Espanyol B 2 3
F24/10 14:00 AE Prat 3 1-1 Brea 1 4
F24/10 14:00 Merida AD 2 6-1 UD Tamaraceite 5
F24/10 14:00 Ibiza Islas Pitiusas 1 3-0 Terrassa 2
F24/10 14:00 Villanovense 2 2-0 UD San Fernando 3
F24/10 14:00 Suokuaili Moss 1 1-3 Aguilas CF 1 3
F24/10 14:00 Marino luanco 1 0-1 Mostoles 1 4
F24/10 14:00 Andratks 2 4-3 SCR Pena Deportiva 2
F24/10 14:00 Ejido 1 0-1 Hercules 4
F24/10 14:00 Numancia 3 2-1 Formentera 2
F24/10 14:00 SD Tarazona 1 2-0 Cerdanyola del Valles 5
F24/10 14:00 UD Levante B 4 1-1 Real Murcia 1 6
F24/10 14:00 Real Aviles 2-1 Arosa SC 1
F24/10 14:00 Cacereno 1 1-1 CD Mensajero 3
F24/10 14:00 Atletico Pulpileno 1 4 1-3 UD Melilla 3
F24/10 14:00 Velez CF 5 5-2 Xerez Deportivo FC 1 2
F24/10 14:00 Granada CF B 5 2-1 CS Puertollano 1 5
F24/10 14:00 CD Artistico Navalcarnero 4 1-0 Union Langreo 1
F24/10 14:00 AD Ceuta 2-0 Cadiz B
F24/10 15:00 Las Palmas Atletico 3 1-4 Don Benito 5
F24/10 15:00 Panaderia Pulido 1 4 0-1 CD Coria 4
Romania - Liga 2 Seria
F24/10 13:30 Universitaea Cluj 4 3-1 Unirea Dej 1
Tanzania Ligue 1
14' Ruvu Shooting 0-0 Polisi Tanzania FC
19:59 Dodoma Jiji FC ?-? Tanzania Prisons
Guatemala Liga Nacional Women
23:00 FCF El Estor (w) ?-? Muniguate (w)
22:00 St Lucia (w) ?-? CSD Barcena FF (w)
India I-League 2nd Division
F24/10 13:30 Hindustan Aeronautics Limited 1 3-1 Delhi United 1 1
TBD24/10 11:30 Rangers SC ?-? Shastri FC
Brazil national youth (U20) Football Championship
23:00 Capital TO U20 ?-? Taquarussu EC U20
23:00 NC Paraiso U20 ?-? Palmas FR U20
22:00 Brasil de Pelotas U20 ?-? FBC Riograndense U20
22:00 Dinamo EC U20 ?-? CRB (Youth)
F24/10 00:00 Potiguar U20 2 3-3 Baraunas RN U20 4
F24/10 00:00 Potyguar CN RN U20 3 0-1 ASSU U20 1 2
Hong Kong First Division League
F24/10 09:30 Metro Gallery 0-1 Eastern District SA 1
F24/10 09:30 Central Western District RSA 1-1 Citizen 1
F24/10 11:30 Wong Tai Sin 1 3 0-2 North District FC 1
F24/10 11:30 Happy Valley 1 2-5 Wofoo Tai Po
F24/10 11:40 South China AA 2 0-1 Kai Jing 1 1
F24/10 11:30 Sham Shui Po 2 0-1 Wing Yee FT 1
F24/10 11:30 Yuen Long FC 1 1-2 Shatin SA 1
Costa Rica 2.Liga
21:00 Puntarenas ?-? Marineros de Puntarenas
F24/10 01:00 CD Barrio Mexico 2 2-0 Futbol Consultants Moravia 1 3
Hong Kong 2nd Division
F24/10 09:30 Kwun Tong 1 3-2 Wan Chai 1
F24/10 09:30 Kwong Wah AA 2 0-3 Tuen Mun Football Team 2
F24/10 09:30 Fu Moon FC 1 3 3-4 Kwai Tsing District FA 1
F24/10 11:30 Sao Jose(AP) 1 2-1 Mutual Football Club 3
F24/10 11:30 Tung Sing FC 2 0-1 Kowloon City 4
F24/10 12:45 Lucky Mile FC 2 4-0 Yau Tsim Mong 1
P24/10 09:30 Flower ?-? Chelsea FC Soccer School (HK)
Burkina Faso League
19:30 RC Bobo Dioulasso ?-? Vitesse Delft
19:30 RC Kadiogo ?-? US Forces Armees
19:30 AS Sonabel ?-? Etoile Filante Ouagadougou
Uruguay Segunda
14' La Luz 0-0 Salus 1
22:30 CA Bella Vista ?-? Colon CF
Bosnia erzegovina 1st League
44' NK TOSK Tesanj 0-0 FK Rudar Kakanj
Futsal Russia Division De Honor
18:00 Ukhta Tyumen Futsal ?-? MFK Torpedo Futsal
Japan Futsal League
F24/10 06:30 Espo Lada Hokkaido Futsal 1-1 Yokohama S CC Futsal
F24/10 08:45 Nagano Futsal 1-1 Kitakyushu Futsal
F24/10 11:00 Nagoya oceans Futsal 4-2 Bardral Urayasu Futsal
Gibraltar Premier Division
18:00 Grazies Union ?-? Mons Calpe SC
Slovenia 3.Liga
14' Sampion Celje 0-0 Zavrc
14' Postojna 0-0 NK Svoboda Ljubljana
14' SD Cirkulane 0-0 NK Zrece
14' Brda 0-1 NK Skofja Loka
F24/10 12:30 SD Videm 3 0-3 Smartno 3
Qatar B
19:45 Al Mesaimeer Club ?-? Russell City
19:45 Muaidar SC ?-? Al Markhiya
France Youth U19 League
44' StrasbourgU19 1 1-0 Nancy U19 1
14' Lille U19 0-0 Chambly FC U19
14' Avenir Sportif Beziers U19 0-0 Colomiers U19
14' Tours U19 0-0 Nantes U19
14' Lyon U19 0-0 Troyes U19
14' AuxerreU19 0-0 Dijon U19
14' Amiens U19 2-0 Le Havre U19 1
14' Drancy U19 0-0 Paris Saint Germain U19
14' Evreux U19 0-0 LensU19
14' Marseille U19 0-0 Pieve di Lota U19
14' Montpellier U19 1-0 Ajaccio U19
14' Cannes AS U19 1-0 Istres U19
14' Bourg Peronnas U19 0-0 Torcy U.S U19
F24/10 13:00 Chateauroux U19 0-1 USSA Vertou (U19) 1
F24/10 15:00 ASPTT Dijon U19 1 0-3 Paris FC U19 4
P24/10 17:00 Laval U19 ?-? Guingamp U19
P24/10 17:00 Concarneau U19 ?-? Le Mans U19
P24/10 17:00 Avranches U19 ?-? SPA Merignacais U19
P24/10 17:00 Angers SCO U19 ?-? Bordeaux U19
P24/10 17:00 Feignies U19 ?-? Caen U19
P24/10 17:00 St Pryve St Hilaire U19 ?-? Valenciennes US U19
P24/10 17:00 Montfermeil U19 ?-? Orleans US 45 U19
P24/10 17:00 Metz U19 ?-? SochauxU19
P24/10 17:00 Toulon U19 ?-? Monaco U19
Austria Landesliga
83' ASKO Kottmannsdorf 1 2-2 SVG Bleiburg 2
14' St Michael Bleiburg 0-0 SAK Klagenfurt
F24/10 12:15 Favoritner AC 1 1-4 Sportunion Mauer 1
F24/10 12:30 SV Strass 3 1-1 SU Rebenland 1
F24/10 12:30 FC Volders 3 0-2 SC Mils 05 4
F24/10 12:30 Waf Brigittenau 1 1-4 SC Ostbahn XI 1
Greece Divison C
60' Diagoras Vrachneikon 3 0-0 Tilikratis 1
58' Thermaikos Thermis 1 0-1 Anagennisi Plagias 2
55' Anagennisi Giannitsa 2 0-0 Asteras Kalirachis 1
55' Panthrakikos 2 1-0 Agios Ierotheos 1
55' Acheron Kanalaki 2 2-1 Panachaiki FC 2
55' Mykonos 2 2-1 Ilioupoli 1
54' Rouf FC 1-0 AE Neapolis
51' Atsalenios 1 0-0 Anagennisi Ierapetras 2
74' Atromitos Palamas 1 0-1 Ypato 2
74' Agios Matthaios 3-2 Thiella Sarakinon
Belgian First Amateur Division
14' Sint-Eloois-Winkel 0-0 Tienen
14' RFC de Liege 0-0 KSK Heist
Poland Division 4
14' Tomasovia Tomaszow Lubelski 0-0 Podlasie Biala Podlaska
14' Gornik II Zabrze 0-1 Zaglebie Lubin B
14' Szczakowianka Jaworzno 0-0 Polonia Laziska Gorne
14' Garbarnia Krakow II 1-0 Wislanie Jaskowice
F24/10 13:00 Arka Gdynia II 1 0-2 Czarni Pruszcz Gdanski 3
F24/10 13:00 Chojniczanka Chojnice II 2 1-1 Bytovia Bytow 3
F24/10 13:00 Chrobry Glogow II 1 0-2 KS Pogon Swierzawa 2
F24/10 15:00 Sokol Sieniawa 1 1-0 Podhale Nowy Targ 1
TBD24/10 14:00 Escola Varsovia Warszawa ?-? Narew Ostroleka
TBD24/10 14:00 Jagiellonia Bialystok II ?-? Mamry Gizycko
Argentina Reserve League
50' Godoy Cruz Reserves 2 2-0 Banfield Reserves 2
14' Colon Reserves 0-0 Estudiantes LP Reserves
14' Rosario Central Reserves 0-0 Racing Club Reserves
Greece U19
18:00 Olympiakos Piraeus U19 ?-? PAOK Saloniki U19
F24/10 13:30 Atromitos U19 1 4 1-1 Ionikos U19 1 3
F24/10 14:00 Apollon Smirnis U19 3 1-2 PAS Giannina U19 2
South Africa League Women
F24/10 15:00 Lindelani FC (W) 1-1 Westville United (W) 1
F24/10 15:00 Umlazi Arsenal FC (w) 1 0-1 Makhansi FC (W) 1
Estonia Teine Liiga
14' Nomme JK Kalju II 0-0 Tabasalu Charma
F24/10 14:00 Kohtla Jarve JK Jarve 1-5 Tallinna JK Legion B
Spain Primera Division RFEF
20:30 Zamora CF ?-? Calahorra
20:30 UE Cornella ?-? Albacete
F24/10 14:00 Atletico Sanluqueno 4 3-1 Real Madrid Castilla
F24/10 14:00 Racing Santander 3 0-0 Deportivo La Coruna 1
F24/10 14:00 Baleares 3 3-1 Sabadell 2
F24/10 14:00 Gimnastic Tarragona 1 3-1 CD Linares Deportivo 1
F24/10 14:00 Celta vigo b 5 1-2 CF Internacional De Madrid 3
F24/10 14:00 UD San Sebastian Reyes 2 0-0 Badajoz 3
Brazil U23 Cup
22:00 Anama U23 ?-? Codajas U23
F24/10 00:00 Caapiranga U23 2 2 1-0 Codajas U23 3
Colombia Regional League
21:00 Deportivo Alexis Garcia ?-? E.D.P IND. Medellin
Panama Liga Nacional de Ascenso
F24/10 01:00 Alianza FC (PAN) 4 1-0 Sporting San Miguelito 2
F24/10 01:00 CD Arabe Unido 3 1-1 Costa Del Este 4
F24/10 03:00 Plaza Amador 2 1-2 Tauro FC 3
F24/10 03:00 Veraguas FC 1-0 CD Universitario
F24/10 05:00 Herrera FC 1 6 2-1 CA Independente 1 2
Argentina Torneo B
23:00 Sportivo Norte ?-? Ferrocarril del Estado
Brazil Campeonato Mineiro U20
22:30 Cruzeiro (Youth) ?-? America MG (Youth)
Germany Youth U19 League
F24/10 12:30 FC Heidenheim U19 0-0 FSV Mainz 05 U19
F24/10 13:00 SSV Ulm U19 2 4-0 Kassel U19 4
F24/10 13:00 Wuppertaler SV Borussia U19 2 0-4 Koln U19 1
F24/10 13:00 VfL Bochum U19 1-0 Fortuna Koln U19 1
F24/10 13:00 Bayern Munchen U19 2 1-1 Hoffenheim U19 1
F24/10 13:00 Borussia Dortmund U19 3 4-0 Schalke 04 U19 1
F24/10 13:00 Rot-Weiss Essen U19 3 1-0 RW Oberhausen U19 3
F24/10 13:00 FC Viktoria 1889 Berlin U19 3 2-2 VfL Osnabruck U19 2
F24/10 13:00 Augsburg U19 3 3-3 Eintracht Frankfurt U19
F24/10 15:00 Saarbrucken U19 2 0-1 VfB Stuttgart U19
F24/10 15:00 Stuttgarter Kickers Sv U19 3 1-1 FC Astoria Walldorf U19 3
P24/10 13:00 Viktoria koln U19 ?-? Arminia Bielefeld U19
Brazil Paulista Serie B
14' Matonense SP 0-0 Vocem SP
Switzerland - 2.Liga
44' FC Munsingen 0-0 Langenthal
14' Delemont 0-0 SC Buochs
19:00 FC Winterthur U21 ?-? Uzi
19:00 Grasshoppers U21 ?-? solothurn
17:30 FC Kosova Zurich ?-? Wohlen
Ireland U19 League
14' Finn Harps U19 0-0 Bray Wanderers U19
14' Derry City U19 1 0-0 Cork City U19
F24/10 15:00 Shelbourne U19 3 2-3 UCD U19 1
USA Independent League
F24/10 03:00 Stumptown Athletic FC 3 0-3 Detroit City 1
F24/10 03:30 Chattanooga 4 1-0 New Amsterdam 1
F24/10 04:30 Chicago House AC 1 2-5 Maryland Bobcats FC
F24/10 05:00 San Diego 1904 FC 1 1 1-2 California Utd Strikers 1 2
F24/10 06:00 LA Force 1 4 1-1 Michigan Stars 3
Poland Division 2
56' Radunia Stezyca 1 4-1 Hutnik Krakow 1
Ethiopia Premier League
TBD24/10 16:00 Sidama Bunna ?-? Dire Dawa
TBD24/10 14:00 Addis Ababa Ketema ?-? Arba Minch
Pakistan Premier League
17:15 WAPDA FC ?-? Lyallpur
TBD24/10 14:00 SSGC ?-? Karachi United
Finland Championship U20
14' VJS Vantaa U20 2-0 TPVTampereU20
Fiji National League
F24/10 07:00 Nadi FC 1 1-1 Rewa FC 2
F24/10 07:00 Suva FC 3 1-2 Ba 2
F24/10 08:30 Navua FC 2 1-2 Nadroga FC 3
AFC U-23 Championship
90+' Thailand U23 0-0 Mongolia U23
24' United Arab Emirates U23 0-0 Kyrgyzstan U23
20:30 Oman U23 ?-? India U23
Northern German state premier league - bayern
14' TSV Rudow 0-0 Sparta Lichtenberg
14' Bad Vilbel 0-0 Viktoria Griesheim
14' Turk Gucu Friedberg 0-0 TuS Dietkirchen
F24/10 12:30 Berlin Hilalspor 2 0-1 Reinickendorfer Fuchse 1
English Women s Conference North
14' Wolves (w) 0-0 Burnley (w)
14' Hull City (w) 1-1 Stoke City (w)
14' Derby County (w) 0-0 West Bromwich WFC (w)
14' Nottingham Forest (w) 0-0 Middlesbrough (w)
14' Brighouse Town (w) 0-0 Loughborough Lightning (W)
14' Fylde LFC (w) 0-0 Sheffield (w)
Georgia Division
F24/10 14:30 FC Sioni Bolnisi 4-0 WIT Georgia Tbilisi 2
F24/10 14:30 FC Merani Tbilisi 3 1-1 FC Gagra 1
F24/10 14:30 Baia Zugdidi 0-3 Merani Martvili
F24/10 14:30 FC Metalurgi Rustavi 1 1-0 Chikhura Sachkhere 1
F24/10 14:30 FC Shevardeni 5-0 Gareji Sagarejo
Germany Regionalliga
90+' BSG Chemie Leipzig 2 2-1 FSV Union Furstenwalde 3
89' ZFC Meuselwitz 1-1 Eilenburg
58' FC Teutonia 05 2-2 Phonix Lubeck 3
55' Holstein Kiel II 1 2-0 Heider SV 1
52' Eintracht Norderstedt 0-0 SV Drochtersen/Assel 2
14' Oldenburg 1-0 FC Oberneuland
14' BSV Rehden 0-0 Werder Bremen (Youth)
14' FC Hansa Luneburg 0-0 HSC Hannover
F24/10 15:00 SV Tasmania Berlin 2 2-1 Energie Cottbus
F24/10 15:00 Berliner FC Dynamo 1 5-0 VfB Auerbach 2
F24/10 15:00 Hamburger SV (Youth) 2-2 St Pauli II
Austrian 3.Liga
18:00 SV Wals-Grunau ?-? SV Kuchl
18:00 Bischofshofen ?-? Salzburger AK 1914
18:00 RW Rankweil ?-? SC Austria Lustenau B
Sweden Div 3 Mellersta
87' Ullared 1-2 Eskilsminne IF
59' Yxhults IK 0-2 Karlstad BK B 1
59' Eskilstuna City FK 0-3 Assyriska United IK
56' Huddinge IF 1-0 Karlslunds IF HFK
56' IK Oddevold 3-0 Grebbestads IF 2
55' Varmbols FC 0-2 Nykopings BIS
52' BK Forward 2-0 Stenungsunds IF
14' KSF Prespa Birlik 0-0 FC Rosengard
14' FC Stockholm Internazionale 1-0 IFK Stocksund 1
18:00 Savedalens IF ?-? IK Tord
Zambia Super League
14' Indeni FC 0-0 Konkola Blades 1
14' Nkwazi 0-0 Power Dynamos
F24/10 15:00 Lusaka Dynamos 3 1-1 Kafue Celtic FC 1
Belarus Pershaya Liga
55' Naftan Novopolock 0-0 Krumkachy Minsk
18:00 Dnepr Mogilev ?-? Kommunalnik Slonim
F24/10 14:00 FC Belshina Babruisk 1 0-3 Arsenal Dzyarzhynsk 2
J-League Division 3
F24/10 08:00 Fukushima United FC 1 2-1 Miyazaki
F24/10 08:00 Imabari FC 4-2 Kataller Toyama 3
F24/10 08:00 Yokohama SCC 2 2-1 Vanraure Hachinohe FC 3
F24/10 09:00 FC Gifu 1 3-2 AC Nagano Parceiro 1
F24/10 09:00 Roasso Kumamoto 1 0-0 Kamatamare Sanuki
Denmark 2 Division Women
F24/10 15:00 Aarhus 1900 (w) 3-1 JAI Fodbold (w)
Australia FFA Cup
F24/10 09:30 Queensland Lions SC 1 0-4 Brisbane Roar
Kenya Super League
54' Bandari 2 2-1 AFC Leopards
HT Sofapaka FC 0-0 KCB SC 1
F24/10 14:00 Kariobangi Sharks 2 1-1 Wazito FC 2
F24/10 14:00 Nzoia United 1-2 Mathare United
F24/10 14:00 Kakamega Homeboyz 2-0 Posta Rangers
F24/10 14:15 Nairobi Star City 3 2-0 Bidco United 1
P24/10 16:00 Kenya Police FC ?-? Tusker
Guatemala D2
21:00 Deportivo Sanarate ?-? CSD Agua Blanca
21:00 Juventud Pinulteca FC ?-? C.S.D. Comunicaciones B
21:00 Marquense ?-? Coatepecano IB
21:00 CD Zacapa ?-? Deportivo Mixco
F24/10 01:00 Quiche FC 2 1-1 Suchitepequez 2
Australia NPL Queensland U23
F24/10 08:45 Gold Coast Knights U23 1 2-0 Gold Coast United U23 2
F24/10 08:45 Capalaba Bulldogs U23 1 1-0 Redlands United U23 3
F24/10 08:45 Brisbane Strikers U23 1 0-6 Brisbane Olympic FC U23
Slovenia U19
53' Domzale U19 2 1-0 NK Bravo U19
Finland - Kakkonen Lohko
F24/10 15:00 SalPa 6 0-2 EPS Espoo 1
F24/10 15:00 Honka Akatemia 1 4-2 Ilves Tampere II 2
F24/10 15:00 Kaarinan Pojat 2 1-0 FC Ilves-Kissat 4
F24/10 15:00 SJK Akatemia 2 2-1 RoPS 2 1
F24/10 15:00 HJS Akatemia 1 4-3 PIF Parainen 2
F24/10 15:00 GBK Kokkola 1 3-3 OLS Oulu 1
F24/10 15:00 Jazz Pori 1 3-3 GrIFK Kauniainen 2
F24/10 15:00 VIFK 1 2 1-4 JS Hercules 1
F24/10 15:00 Jyvaskyla JK 4-0 Jakobstads Bollklubb 1 2
F24/10 15:00 PS Kemi Kings 2-4 Narpes Kraft
F24/10 15:00 TPV Tampere 1 0-3 Vantaa
F24/10 15:00 OTP 0-1 FC Vaajakoski
Denmark - 2.Liga
14' Thisted FC 0-0 Kolding FC
Croatia U19
F24/10 13:00 Dinamo Zagreb U19 3 1-1 Hajduk Split U19 4
Brasileiro, Serie C
23:00 Gremio Novorizontin ?-? Tombense
F24/10 00:00 SC Paysandu Para 3 1-4 Ituano SP 5
F24/10 02:00 Botafogo PB 1 1-0 Criciuma 4
Serbia U19 League
F24/10 10:55 FK Rad Belgrade U19 2-0 FK Brodarac U19 1
F24/10 12:05 Cukaricki U19 3 3-2 Vojvodina U19 1
F24/10 15:00 Mladost Lucani U19 4 1-0 FK Vozdovac U19 1
TBD24/10 16:52 Crvena Zvezda Youth ?-? Spartak Subotica U19 1
USA National Premier Soccer League
F24/10 03:00 North Carolina 4 1-0 Tormenta FC 1 3
F24/10 03:00 Greenville Triumph 3 0-0 Chattanooga Red Wolves 6
F24/10 03:00 Omaha 3 2-0 Richmond Kickers 3
F24/10 04:00 Forward Madison FC 1 2-2 FC Tucson
F24/10 04:30 North Texas SC 1 4-1 New England Revolution B 2
Czech Group D League
44' So Bruntal 2 0-0 Rymarov 1
44' Stara Rise 2-0 Zdar nad Sazavou
44' Tatran Vsechovice 1 1-0 Sumperk 1
44' Sokol Tasovice 1 0-0 SK Zdirec Nad Doubravou 1
44' SK Poricany 1 0-0 Velke Hamry 2
F24/10 12:15 Slavicin 4 2-0 FC Strani 3
F24/10 12:15 Meteor Praha 2 1-3 Banik Sous 2
F24/10 12:15 MFK Havirov 2 1-1 FK Bohumin 2
F24/10 12:15 MFK Karvina B 3 1-2 Opava II 4
F24/10 12:15 Brno B 2 0-1 Havlickuv Brod 5
Hong Kong 3rd Division
F24/10 09:30 Fukien AC 0-0 Kowloon Cricket Club 3
F24/10 09:30 Heng Wah FC 0-4 Wing Go FC
F24/10 09:30 KCDRSC 2 1-1 Tuen Mun FC 1
F24/10 11:30 Tsuen Wan 2-0 New fair Kuitan 1
F24/10 11:30 WSE 1 0-0 Convoy Sun Hei
F24/10 14:30 City FC 2 0-2 Gospel Friends FC
El Salvador Reserves League
21:00 Once Deportivo de Ahuachapan Reserves ?-? CD Platense Zacatecoluca Reserves
21:00 Once Deportivo de Ahuachapán U20 ?-? CD Platense Zacatecoluca Reserves
Canadian Premier League
22:00 Atletico Ottawa ?-? York 9 FC
Norway 2.Liga
61' Alta 1-0 Asker
58' Skeid Oslo 1-1 Notodden FK 1
14' Levanger FK 1-0 Sotra
17:30 Brattvag ?-? Eidsvold Turn
F24/10 15:00 Vard Haugesund 1 2-0 Nardo FK 1
Israel Youth Cup
19:45 Hapoel Haifa Robbie U19 ?-? Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva U19
Curacao League
F24/10 04:00 SV Victory Boys 2 1-3 SV SUBT
F24/10 04:00 SV UNDEBA 1 0-2 Jong Holland 1
Thai Division 1 League
85' Chiangmai FC 2 1-3 Chainat FC
56' Udon Thani 0-1 Rayong FC
HT Lamphun Warrior 0-0 Phrae United FC 2
F24/10 15:00 Ayutthaya United 4 2-0 Raj Pracha FC 1
BRA SPC
22:00 Noroeste ?-? Botafogo B SP
18:00 EC Sao Bernardo/SP ?-? Sao Bernardo
Germany Oberliga NOFV
HT Erndtebruck 0-0 RSV Meinerzhagen
74' SC Staaken 0-0 FC Mecklenburg Schwerin
74' LTS Bremerhaven 0-0 ESC Geestemunde
74' SV Victoria Seelow 0-0 Brandenburger SC Sud 05
14' Schwarz-Weiss Essen 0-0 TVD Velbert
14' TuS Blau-Weiss Lohne 0-0 VfL Oldenburg
14' SC Velbert 0-0 SpVg Schonnebeck
14' Hammer SpVg 0-0 SG Finnentrop/Bamenohl
14' SpVgg Vreden 1921 0-0 Holzwickeder SC
14' TuS Haltern 0-0 Westfalia Herne
14' DJK Ammerthal 0-0 TSV Abtswind
14' FV Lorrach-Brombach 0-0 Nottingen
14' Eintracht Celle 0-0 TuS Bersenbruck
14' VfL Alfter 0-0 Borussia Freialdenhoven
14' BC Viktoria Glesch Paffendorf 0-0 Bergisch Gladbach 09
14' SC Spelle-Venhaus 0-0 Rotenburger SV
14' SV Breinig 0-0 SV Eilendorf
14' Germania Egestorf 0-0 HSC BW Schwalbe Tundern
14' SpVg Wesseling-Urfeld 0-0 FC Viktoria Arnoldsweiler
14' MTV Gifhorn 0-0 SVG Gottingen 07
14' SF Niederwenigern 0-0 TV Jahn Hiesfeld
14' TSV Schwabmünchen 0-0 TSV Dachau 1865
14' FC Eintracht Rheine 0-0 TSV Victoria Clarholz
14' Ratingen SV 0-0 FC Kleve
14' FC Hagen/Uthlede 0-0 Kickers Emden
14' Siegen Sportfreunde 0-0 ASC 09 Dortmund
14' Union 60 Bremen 0-0 BSC Hastedt
14' FC Kray 0-0 SSVg Velbert
14' SV Rochling Volkling 0-0 FSV Jagersburg
14' TSV Sasel 0-0 Bramfelder SV
14' Duren 0-0 Hurth
14' TSG Sprockhovel 0-0 FC Kaan-Marienborn
14' Gutersloh 0-0 SV Westfalia Rhynern
18:30 SV Elversberg II ?-? FV Diefflen
17:30 Fortuna Cologne II ?-? Hennef 05
17:30 Siegburger SV 04 ?-? VfL Vichttal
17:30 FC Pesch 1956 ?-? Blau-Weib Friesdorf
17:30 SV Deutz 05 ?-? SpVg Frechen 20
17:30 TuRU Dusseldorf ?-? TSV Meerbusch
17:30 FSV Duisburg ?-? SC Union Nettetal
17:30 DJK Teutonia St.Tonis ?-? Bocholt FC
17:30 VfB Hilden ?-? Cronenberger SC
17:30 FC Monchengladbach 1894 ?-? SC Dusseldorf West
F24/10 12:45 HEBC Hamburg 3 2-3 SC Victoria Hamburg 1
F24/10 12:45 Uhlenhorster SC Paloma 3 2-0 HSV Barmbek Uhlenhorst 2
F24/10 15:00 TuS Schwachhausen 1 1-2 TuS Komet Arsten 1
F24/10 15:00 SFC Stern 1900 0-2 Rostocker FC
P24/10 17:00 Rielasingen Arlen ?-? Villingen
QLD Premier League
F24/10 11:00 Capalaba Bulldogs 4 1-0 Redlands United FC 1 3
F24/10 11:00 Brisbane Strikers 0-2 Brisbane Olympic United FC
F24/10 11:00 Brisbane Roar (Youth) 1 2-2 Logan Lightning 2
F24/10 11:00 Gold Coast Knights 0-4 Gold Coast United 1
F24/10 12:00 Sunshine Coast Wanderers FC 1-1 Peninsula Power 2
Brazil Campeonato Pernambucano A2
22:00 America PE ?-? Ipojuca AC
22:00 Ypiranga PE ?-? Caruaru City FC
Jordan League Division 1
44' Blama 1 0-1 Amman FC 1
44' AL-Sareeh 1 0-0 Kufer Soom 1
Mexico Segunda Division
F24/10 01:15 Correcaminos II 1 2 0-2 Coras Tepic 3
F24/10 01:00 Escorpiones FC 2 0-1 Yalmakan FC 3
F24/10 01:00 Tritones Vallarta MFC 2 4-0 Catedraticos Elite 2
F24/10 01:00 Ciervos FC 3-7 CD Cuautla
F24/10 01:00 CD Inter Queretaro 1 0-0 Montaneses FC 1
F24/10 01:00 U.A. Zacatecas 3 3-0 Loros Universidad 1
F24/10 01:30 Atletico Saltillo 1 3-1 Gavilanes FC Matamoros 3
F24/10 02:00 Mineros de Fresnillo 0-3 Universidad Guadalajara II 2
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
P24/10 19:00 Fatima U17 ?-? Loures U17
P24/10 14:00 Tondela U17 ?-? Seia FCU17
P24/10 14:00 Anadia U17 ?-? Regua U17
P24/10 14:00 Porto Sad U17 ?-? Feirense U17
P24/10 14:00 Academico Viseu U17 ?-? Salgueiros U17
P24/10 14:00 Lusitania Lourosa U17 ?-? Boavista U17
P24/10 14:00 Sp Espinho U17 ?-? Padroense U17
P24/10 14:00 Vitoria SC Guimaraes U17 ?-? Uniao Nogueirenes U17
P24/10 14:00 Limianos U17 ?-? Rio Ave U17
P24/10 14:00 Pacos Ferreira U17 ?-? FC Famalicao U17
P24/10 14:00 Chaves U17 ?-? Merelinense U17
P24/10 14:00 Palmeiras FC(U17) ?-? GD Braganca U17
P24/10 14:00 Academica Coimbra U17 ?-? Sintrense U17
P24/10 14:00 Torreense U17 ?-? Marialvas U17
P24/10 14:00 Sacavenense U17 ?-? Uniao Leiria U17
P24/10 14:00 Uniao Almeirim U17 ?-? CA Fundao U17
P24/10 14:00 Belenenses U17 ?-? Sporting Lisbon Sad U17
P24/10 14:00 GD Estoril-Praia U17 ?-? oeiras U17
P24/10 14:00 Louletano U17 ?-? Real Sport Clube U17
P24/10 14:00 Benfica Sad U17 ?-? Casa Pia AC U17
P24/10 14:00 Praia Milfontes(U17) ?-? Cova da Pied U17
P24/10 14:00 Vitoria FC Setubal U17 ?-? Portimonense U17
France Ligue 5
14' St Jean Le Blanc 0-0 FC Ouest Tourangeau
14' Bourges Foot II 0-0 Deols 1
14' Bretigny Foot C.S 0-0 Paris FC II
Romania U19 League
F24/10 13:00 UTA Arad U19 2 6-0 LPS Banatul Timisoara U19 2
F24/10 13:00 CS Luceafarul Oradea U19 2 2-0 CS Giroc Chisoda U19 2
F24/10 13:00 CSM Politehnica lasi U19 1 2-3 Dinamo Bucharest U19 2
F24/10 13:00 CSA Steaua Bucuresti U19 0-0 Concordia Chiajna U19 4
F24/10 13:00 CFR Cluj U19 4 2-0 ACS Viitorul Cluj U19 2
F24/10 13:00 ACS Kids Tampa Brasov U19 2 0-3 CS U Craiova U19 1
F24/10 13:00 LPS Buzau U19 1 5 0-1 AFC Botosani U19 2
Solomon Islands S League
F24/10 05:10 Central Coast Football Club 1 6-1 Southern United Honiara 1
F24/10 07:10 Kossa FC 1 0-4 Henderson Eels FC 3
F24/10 09:10 Marist FC 2 2-1 Laugu United 1
Nicaragua Segunda Division
TBD24/10 01:00 Gutierrez Nicaragua ?-? El Sauce FC
Colombia Copa Premier
23:00 Leones ?-? Bogota FC
F24/10 00:00 Boca Juniors De Cali 2 2-1 Orsomarso 3
El Salvador Liga Feminina
F24/10 01:15 AD Chalatenango (w) 2 3-1 Atletico Marte (w) 2
F24/10 04:30 Santa Tecla (w) 2 0-4 CD Fas Asdefuf (w) 5
Bolivia Nacional B
23:30 Atletico Bermejo ?-? Universitario De Vinto
23:00 Deportivo Shalon ?-? CD Torre Fuerte
Portugal Campeonato Nacional
19:00 CF Uniao Madeira ?-? Forjaes
19:00 GD Fontinhas ?-? Praiense
18:00 Marr Tino ?-? Mirandela
18:00 Valadares Gaia FC ?-? CD Gouveia
18:00 Vila Mea ?-? USC Paredes
18:00 Sacavenense ?-? Operario Desportivo Lagoa
18:00 Benfica C.Branco ?-? Peniche
18:00 Pinhalnovense ?-? Imortal DC
18:00 Vilaverdense ?-? Camacha
18:00 AD Castro Daire ?-? GDSC Alvarenga
18:00 Ferreira de Aves ?-? Uniao de Coimbra
18:00 Coruchense ?-? Sintrense
18:00 Santa Marta de Penaguiao ?-? Vila Real
18:00 Salgueiros ?-? Sp. Espinho
18:00 Limianos ?-? Maritimo B
18:00 Belenenses ?-? Loures
18:00 Lusitano GC Moncarapachense ?-? Montemor
18:00 Tirsense ?-? Amarante
18:00 Gondomar ?-? Leca
18:00 Merelinense ?-? Maria da Fonte
18:00 Sertanense FC ?-? Aidan Heinus
F24/10 14:00 CSD Camara Lobos 3 1-2 Vianense 1
F24/10 14:00 Ideal 1 2-2 O.Elvas 2
Mauritania Division 1
20:30 ASC Tevragh Zeine ?-? AS Garde Nationale
Germany Bundesliga II Women
F24/10 13:00 Andernach (w) 3-1 Henstedt-Ulzburg (w) 2
Nicaragua Apertura league
F24/10 01:00 HYH Export Sebaco FC 3-3 Juventus Managua
F24/10 05:00 Jalapa 1 2-1 Real Esteli 2
Portugal U23
58' Sporting Lisbon Sad U23 1 1-1 Benfica U23
Chile Tercera
22:00 Escuela Macul ?-? Municipal Santiago
Finland Kolmonen
14' PPJ Akatemia 0-0 P-Iirot
TBD24/10 14:00 TP47 Tornio ?-? HauPa
Poland U19 League
TBD24/10 12:00 Concordia Knurow U19 ?-? KS Stradom Czestochowa U19
Ukraine Division 3
F24/10 15:00 Niva Vinica 1 0-2 FC Livyi Bereh 1
Argentine Torneo A
23:30 Gimnasia yTiro ?-? Defensores Pronunciamiento
23:30 Villa Mitre ?-? CA Juventud Unida San Luis
23:00 Boca Unidos ?-? Union Sunchales
23:00 Club Circulo Deportivo ?-? Huracan Las Heras
23:00 Sarmiento Resistencia ?-? Sportivo Belgrano
23:00 Juventud U.Gualeguaychu ?-? Defensores Belgrano (VR)
23:00 Estudiantes de San Luis ?-? Olimpo Bahia Blanca
18:00 Douglas Haig ?-? Central Norte Salta
F24/10 00:00 Ferro Carril Oeste Gral Pico 2 2-0 Deportivo Camioneros 1 1
Guatemala Segunda Division
21:00 Deportivo Santa Cruz A.V ?-? CD Salama
21:00 CSYD Carcha ?-? Manati FC
21:00 Deportivo Tiquisate ?-? Pajapita FC
Norway Division 1 Women
14' Amazon Grimstad (w) 0-0 Grei (w)
Honduras Liga de Ascenso
F24/10 01:00 Olancho FC 3 2-2 Juticalpa 5
F24/10 01:00 Villanueva FC 1 1 4-3 Parrillas One 3